Avatar uživatele
ten který je

Používají se v tomto sporu vůbec střelné zbraně?

Vojáci obou stran používají převážně pěsti,různé palcáty a boxery.Ve videozáznamu jsou k vidění i tanky a zmínka je i o letadlech­.Přesto na mnoha zpravodajských webech se píše ale jen o ručních potyčkách.Proč tomu tak je?Laviny?Vždyť i naši pradědové používali na italské frontě kanóny.Díky za případné odpovědi.
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/o-holy-zivot-holyma-rukama-po-krvavych-bitkach-cina-i-indie-stahuji-vojska-143617

Zajímavá 0 před 1152 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Samozřejmě, že se používá veškerá dostupná technika – klíčové je to dostupná, protože nepřístupnost terénu občas vede k tomu, že se v šarvátkách střetnou neozbrojené hlídky, což je mediálně velmi vděčné téma. Ve skutečnosti jsou doklady, že třeba Čína v oblasti budu 5G sítě a na tom jezeře zméněném v článku používá tyto lodičky s kulomety ráže 12,7 mm: https://www.na­valnews.com/na­val-news/2020/09/china-strengthens-inland-navy-on-indian-border/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Mě by spíš zajímalo, proč se lidé na sporných územích NEJSOU SCHOPNI DOHODNOUT BEZ BIJE, třeba na spravedlivé dělbě území. Nenažranost? Touha vidět okolo sebe ještě chudší, než jsem sám? Jo… Na Prajzké když hodíš kamenem, tak podobnýho ubožáka trefíš do hlavy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Dochy

zjentek
Mě by spíš zajímalo, proč se lidé na sporných územích NEJSOU SCHOPNI DOHODNOUT BEZ BIJE

To je jednoduché: Jde o moc a o prachy. Surovinové zdroje chce každý, proto se třeba Čína snaží zabrat skoro celej oceán… K tomu aby se spor dal vyřešit v poklidu musí být vůle přinejmenším na dvou stranách (A nejen vůle poklidně vyhrát, ale i poklidně prohrát, nebo respektovat nějaké kompromisní řešení)

A mezapomínej že prakticky všechny hranice v Evropě jsou důsledkem nějakých bojů. Tak ač se mi bojůvky na Čínských hranicích nelíbí, těžko jim teď můžu vyčítat že to nezvládnou bez boje, když mi vlastně žijeme v tom co vybojovali naši předci.

před 1151 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek