Ametyst

Používá se ještě slovo “prosperita”?

Usiluje ještě vůbec někdo o prosperitu v době povinného zadlužení?

Odpovědi
Malvína

Na první otázku ano. Na tu druhou… 🙂

elkon

Co je to za hloupost, Je to běžné slovo. A nikdo tě nenutí k zadlužování. Zadlužování není povinné, ale někdy nutné. A to je rozdíl.

Pepa25

Záleží, CO si kdo pod tím slovem představuje. Mimochodem „Bude líp“ není nic jiné než slibování prosperity …

Jofko8

Moc nechápu souvislosti mezi první a druhou otázkou :D

Dochy

ANO, ale vyslovuje se potichu.
nevidím smysl v druhé otázce.

Rokio

Ano, používá. Zadlužovat se nemusíš, pokud nechceš, nebo to není nezbytně nutné.

aliendrone

Ale JISTĚ, jenže nikoliv ve smyslu „společnost“ či „stát“, nýbrž jen ve smyslu „já“, v nejlepším případě „já a pár daších“. ;) :D :D

aliendrone

Ametyst>>> Úmyslně jsem se vyhnul 2. části otázky, věřte mi, že TOLIK vulgarismů, kterých by bylo NEZBYTNÉ použít k popisu a zhodnocení panujících praktik byste neudýchala. ;) :D :D

Ametyst

Elkon: od kterých politiků, zvláště před volbami, slýcháme slovo “prosperita”? Jmenovitě který politický subjekt se zajímá o prosperitu země? Můžeme si dělat čárky, jak se to v debatách hemží tímto slovem?

elkon

Politici mě nezajímají, popisuji obecnou rovinu.