Lgee

Používá k ohřevu teplé vody bojler plyn nebo jen elektřinu?

Odpovědi
paul1

Obojí je možné.

Zdroj: https://www.stiebel-eltron.cz/cs/o-nas/zajimave-clanky/zajimave-clanky/ohrev-teple-vody-plynem-vyplati-se-vic-nez-elektrina.html

Hlada

Bojler je obecný výraz pro zásobník s teplou vodou. Voda může být ohřívaná plamenem, výměníkem nebo elektrickým tělesem. Nejčastější je elektrické těleso nebo kombinace s výměníkem.

Dochy

bojler je v doslovném překladu kotel. U nás se tím myslí zásobník na ohřev vody. Na způsobu ohřevu moc nezáleží. U nás nejobvyklejší jsou elektrické a kombinované (elektrický s výměníkem napojeným na kotel ústředního/etá­žového topení.