Capik166

Použít na hru motiv knížky – porušuje to zákon?

Existuje hra Ultima Online, kde se běžně vytvářejí shardy (mody) Takovej mod má pak různý motiv..většinou to jsou nějaký vymyšlěné motivy. CO když ale někdo udělá takovej mod na Harry Pottera? Například www.zvb.cz Je to trestý nebo ne?

Odpovědi
Tom20

To bych neřekl,že mody podléhají autorským zákonům.To by podle mě musela být vytvořena celá hra,bez souhlasu vlastníka práv.Něco jinýho by ale už bylo,kdyby na těch modech někdo bohatnul.