Kiki_na1

Potřebuju vízum do Dubaje, když tam budu 10 dní?

Odpovědi
seraphico

Není potřeba vízum. Důležité je, aby byl pas platný alespoň dalších 6 měsíců po příjezdu do SAE.

Zdroj: https://www.in­via.cz/spojene-arabske-emiraty/vstupni-formality/

Disraeli

Stačí ti pas. 10 dní je nic, můžeš tam být jako turista několikanásobně déle (myslím, že pro SAE jsou to 3 měsíce – kldině najednou anebo během půl roku – a z toho důvodu je taky potřebná alespoň ta 6měsíční platnost pasu). Vízum bys od SAE potřebovala, až kdybys tam chtěla mít trvalý pobyt nebo prostě pobyt, dlouhodobou návštěvu (nebo neturistickou návštěvu/pobyt).
Ale pro upřesnění, ono se to taky označuje jako vízum – akorát, že je turistické a je zdarma a nemusíš pro to nic nedělat (jen se udělá razítko do pasu – na letišti/na hranicích).

Jo, akorát jsem zapomněl, že v této době budeš muset mít negativní test na covid (ale to snad chtějí všechny státy).
Zajeď do Ománu, je hezčí/lepší (rozhodně víc přírody). Akorát tam můžeš bezplatně jen na 14 dní, jinak i to jednorázové (turistické) vízum (pokud je delší, jak 2 týdny) už něco stojí a musí se zažádat (eletronicky). A zase nejen test, ale musíš být i očkovaná, abys tam mohla a taky mít cestovní pojištění (taky kvůli koronaviru).
Tady, co se aktuálně týká covidu a SAE/Dubaje: https://www.e­mirates.com/cz/czec­h/help/covid-19/dubai-travel-requirements/tou­rists/
https://covidin­fo.dertouristik­.cz/arabske-emiraty

Disraeli

Můžeš z Dubaje do Ománu celkem v pohodě i autobusem (i když pár hodin, cca čtvrtinu až půlku dne to zabije) nebo letadlem anebo kombinovaně (to je pak během chvíle), ale busem je to úplně levné… kdybys chtěla ;)