Adeeelka

Může pedagog řešit problém dítěte bez vědomí rodičů?

Dobrý den, potřebovala bych vědět zda pedagogický sbor může řešit problém dítěte bez vědomí rodičů. Předem děkuji moc za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Záleží jaký „problém“ a jak „řešit“. Uvedu dva krajní příklady:

  • drobný kázeňský problém může pedagog vyřešit na místě domluvou bez vědomí rodičů
  • závažnou poruchu učení, která se projeví ve vyučování, samozřejmě nelze řešit např. odeslání na vyšetření bez vědomí rodičů …

Další odpovědi
Dochy

Záleží jaký. Pokud se nemýlím, tak pedagogové řeší problémy dětí víceméně neustále.

Kepler

Ne, učitelé jsou od toho, aby učili, rodiče od toho, aby vychovávali. Pedagog může rodiče jen upozornit.