Soni

Potřebuju mít na sociální pracovnici vysokou školu?

Nejlepší odpověď
Edison

To by chtělo se zeptat přímo tam, kde bys chtěla pracovat, jaké mají kvalifikační požadavky.

Další odpovědi
ivzez

Jak kteří → někteří potřebují VŠ,
některým stačí SŠ, nebo VOŠ.

A třeba pracovníkům v sociálních službách
může stačit rekvalifikační kur­z.

dalie

Ano. Musí mít vysokou školu nebo vyšší odbornou školu. Pro pracovníka v sociálních službách je potřeba mít střední sociálně zaměřenou školu nebo rekvalifikační kurz. Jsou to dvě odlišné profese, sociální pracovník vykonává tu odbornější práci, administrativu, poradenství, jednání s úřady, sociální šetření, atd…, zatímco pracovník v sociálních službách pracuje hlavně s klienty organizace – pomoc s oblékáním, hygienou, stravováním nebo může jen mít na starost volnočasové aktivity s klienty – vaření, zpívání, výlety, tvůrčí činnost – potom zpravidla bývá veden jako aktivizační pracovník