Avatar uživatele
Zlatý

Potřebuji připevnit police na zeď, kde je několik cm omítky.

Bude stačit vyvrtat díru např.prům. 10 mm, hloubka cca 10 cm a zasádrovat do ní menší hmoždinku na šroub? Nebo díru ještě širší?
Původní hmoždinky se vyrvaly i s omítkou, je tam díra aspoň 3 cm a cihla není vidět.
DÍKY.
Doplňuji:
Na okrasu nebude. Mám to v práci, na polici budou věci.
Někdy i kočka :-).
Co je myšleno tím pevnějším materiálem? Jak hluboko mám vrtat? A jak širokým vrtákem?
Mužskýho jsem vystěhovala, tak si musím poradit sama :-(.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Prodávají se hmoždinky,i pro staré domy,kde omítky,v důsledku nerovnosti zdí,dosahují tloušťky,i několika cm.jsou to specielní hmoždinky,s terčíkem.Délka,může být,i 150 mm.V odborné prodejně,budou vědět,co nabídnout.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc: třeba se strefila do spáry mezi cihly.No!


Avatar uživatele
Zlatý

Manžel když vrtá díry na hmoždinky nic nesádruje, musíš vyvrtat takovou díru jak silné máš hmoždinky a myslím, že takové 8-čky by to udržely.pak to jen omázne pružnou sádrou a zamaluje


Avatar uživatele
Zlatý

zajímavá stavba.

teoreticky, pokud tam ta polička bude jenom na okrasu, by to mohlo stačit.

ale boporučil bych belší hmoždinku a vrtat, než nenajdete nějaký pevnější materiál (pokud tam teda je).


Avatar uživatele
Stříbrný

Vyvrtat větší a hlubší díru, a použít chemickou kotvu je to dvousložkový tmel a velký šroub se šroubuje přímo do tmelu. Vyrábí to Hilty nebo vám poradí ve stavebninách.Vyrábí se šrouby kde je na jedné straně vrut a na druhém konci šroub z metrickým závitem, na ten se polička zavěsí a přichytí příslušnou matkou.
Další možnost pozvat si řemeslníka. Bude to mít za chvilku.


Avatar uživatele
Zlatý

Je to možné že jsi se trefila do spáry mezi cihly,stává se to běžně.Tloušťka omítky je běžně dva až dva a půl centimetrů.Délka hmoždinky tak aspoň 4-5 cm.Vyvrtat stejným vrtákem jaký je průměr hmoždinky,a naklepat ji do zdi celou.


Avatar uživatele
Bronzový

Nepoužívejte hmoždinky, ale použijte starou metodu špalíčlů. Hmoždinky v maltě ani starých červených cihlách nedrží. Proto vysekejte majzlíkem do zdi otvor (ze začátku opatrně ať vám neodpadne zbytečně velký kus omítky). U malích obrázků stačí navrtat silmějším vrtákem ale v každém případě dvě třetiny hloubky otvoru musí být v cihlách. Potom si připravte špalíček který se volně vejde do díry a měl by být směrem k povrchu zdí stěny trochu zkosené. Špalíčky zasádrujeme, vyvrtáme do nich v místech zavěšení dírky vrtákem o 1-2mm užší než šroub který použijete. Potom už přišroubujete poličku.


Avatar uživatele
Stříbrný

vyvtrat díru 10mm cca 10 cm hlubokou a buď ocelové hnoždinky a do toho šrouby nebo klasickou hmožbinku zalepit tzv.Chemickou kotvou.Prodávají to skoro v každém železářství nebo OBI,baumax....Postup stejný vyvrtáte 10mm díru cca 8 cm-10cm hlubokou stříknete tam !trošku! té tekutiny a rychle vsadíte 10mm hnoždinku -kolmo.Necháte zatvrdnout a můžete pověsit polici.Přesný návod je na obalu té pasty.
Dejte pozor ať se vám ta tekutina nedostane přímo díry té hnoždinky,než to ztvrdne ujistěte se špejlí nebo něčím podobným že díra v hmoždince je volná-jinak špejlí vyčistit.Jinak by jste tam nešroubovala šroub.Pozor nejde to sundat z kůže!!

Další: Je možnost ji na zeď přilepit.určitě vám poradí v Baumaxu nebo OBI atd....

uživatel Tata

"Nepoužívejte hmoždinky, ale použijte starou metodu špalíčlů" tohle bych ženský neradil nebo se taky mohla probourat do vedlejší místnosti na víc je to pracný.Otázka taky je jestli si omítku nespletla se silikátem nebo ytongem,pak by tam červený cihly asi težko byly.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Jiří Bohumil

Je to sice už starší dotaz, ale můj systém, který mi velmi vyhovuje a je dobrý a není tu uveden, je tento: vyvrtám do omítky díru cca 1,5-2 cm v průměru do hloubky 8 cm. Pak pomocí vhodné tenkostěnné trubky o trochu menším průměru než je otvor v omítce, do níž vtlačuji kulatinu (dřevěnou, nebo kovovou, máznutou trochu sádlem, nebo vazelínou) jako píst, vtlačím do toho otvoru přiměřeně řídkou sádru až ho úplně naplním. Ten "fórychtung" z trubky a kulatiny mám stále v dílně. Možno také použít větší silonovou injekční stříkačku, u které uřízneme přední část. Díru předem vystříknu vodou (rovněž injekční stříkačkou, balonkem od klistýru a podobně). Sádru pak nechám cca 10 minut zatvrdnout a pak do ní lehce vyvrtám pěkný hladký otvor o průměru použité hmoždinky. Nechám sádru zatvrdnout dalších asi 20-30 minut, vklepnu hmoždinku a zašroubuji šroub. A jde to vycentrovat a osadit přesně a drží to perfektně. A když potřebuji šroub vyšroubit, není problém.

Avatar uživatele
Registrovaný

Tulipanek777

No já si teď objednala tyto poličky http://www.doplnkydomu.cz/… tam uvedená hmotnost...budu si je také připevňovat sama, tak jsem zvědavá jak mi to půjde. Hlavně je budu věšet na ytong, což jsem ještě nedělala...

Avatar uživatele
Zlatý

terry

honza19hk - díky za radu, ale opravdu si myslíš, že nepoznám rozdíl mezi omítkou a ytongem???
A...ytong je pěna. Z toho mám pár nových zďí.
Tyto, pro police, jsou staré zdi ve starém domě.

Zkusím tu chemickou kotvu :-).

Avatar uživatele
Zlatý

terry

8 hmoždinky se vyrvaly.
A že bych se náhodou trefila do spáry na obou stranách?
A....původní připevnění prováděl chlap. Já to teď musím opravit - vy mužský všeumělové a chytrolíni.

Avatar uživatele
Zlatý

hanulka11

je smutné , že to nedrželo,ale přeci hned všechny chlapy nehodíš do jednoho pytle
Hlavně nevrtej na stejné místo .Nebo ti to spadne znovu.

Avatar uživatele
Zlatý

tom004

Pokud,chceš používat,podobné invektivy,jako v poslední větě,tak doporučuji,pořádné studium "kodexu uživatele".

Avatar uživatele
Zlatý

dědapetr

Je to možné že jsi se trefila do spáry mezi cihly,stává se to běžně.Tloušťka omítky je běžně dva až dva a půl centimetrů.Délka hmoždinky tak aspoň 4-5 cm.Vyvrtat stejným vrtákem jaký je průměr hmoždinky,a naklepat ji do zdi celou.

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 1102
Zlatý mosoj 922
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 468
Stříbrný cukrar 332
Zlatý Kepler 272
Zlatý Hlada 257
Zlatý marci1 252
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 238

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.