Lišák24

Vysvětlíte, co znamená níže uvedená věta?

Proti mé ne úplně počestné práci:-)..?

Potřebuji poradit, co znamená tato věta.

Odpovědi
aliendrone

V zásadě jde o vysvětlení termínu „počestná práce“. Bez dalšího vidím následující 2 v úvahu přicházející možnosti:

  1. práce ne zcela v souladu se zákony (tzv. „šedá zóna“), přičemž samotný termín „šedá kriminalita“ má několik významů. Obvykle se „šedou kriminalitou“ rozumí ta, o ktere se orgány činné v trestním řízení dozvěděly, ale nepodařio se jim vypátrat pachatele. Jindy do ní bývá zahrnována i ta, která je sice objasněna, ale nadále nebylo vedeno trestní řízení (věc byla např. „odložena“), popřípadě nedošlo k odsouzení pachatele před soudem. (viz kriminologický vs právní úhel pohledu). Typickým příkladem je „podnikání“ našeho předsedy vlády Bureše. ;) :)
  2. práce, která není v rozporu se zákonem, ale její pracovní náplň může být v rozporu s „obecně dobrými mravy“. Termín „obecně dobré mravy“ je běžně používaná vágní právnícká formule (často užívaná např. ve smlouvách), ovšem jeji DEFINICE záleží na výkladu konkrétního soudu. Tedy to, co jeden soud uzná za „odporující dobrým mravům“ může jiný soud akceptovat jako „vyhovující“. Poměrně často bývá jako taková považována prostituce.

Takže vidíš, že bez dalšího kontextu NELZE vybrat správný význam, co je tou větou míněno. Inu, to je tak, když se někdo neumí nebo je líný se POŘÁDNĚ zeptat. ;) :D

gumiczud

Já bych si to vyložil tak, že dotyčný poukazuje na někoho, kdo „pracuje“ ještě hůř než on sám.