Rambo

Potřebuji nutně poradit jestli lze stáhnout nahlášení na policii. díky

Dal jsem na polici stížnost za vyhrožovaní a křivé obvinění , ale nakonec se to ujasnilo a je to v pořádku až na policii, porad te mi co tím, chci to stáhnout , půjde to ? je to prý přečin , potřebuji to nutně vědět díky za případné odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud nejde o trestný čin, tak by to mělo jít zastavit. Pokud je to však již v určitém, stadiu vyšetřování, tak to nezastaví. Doporučuji jednat rychle. Vše vysvětlit a požádat o zastavení.

Další odpovědi
anonym

Stačí na PČR zajít a požádat o stažení stížnosti.
Bude třeba vysvětlit, jakým způsobem jste se s druhou stranou dohodli a vzít svou stížnost zpět. Půjde to. Nechápu, co má být přečinem. Pokud tím mělo být jednání Vaší protistrany, tak policie nebude záležitost řešit, jestliže poškozeným není nikdo jiný kromě Vás a Vy na stíhání této osoby netrváte.
Pokud uvažujete, že by jako přečin mohlo být Vaše podání stížnosti a její stažení zpět, tak zde jde opět o meritum věci. Rozhodující je, zda jste přesvědčený o tom, že byl důvod stížnost podat a také zda jste si jistý, že stažením stížnosti se Váš problém vyřeší.
Doporučila bych Vám asi spíše zajít na policii s tím, že požádáte o radu, jak nejlépe tuto situaci uzavřít vzhledem k tomu, že s protistranou jste se dohodli na smírném řešení.

sio

Pokud vím, stažení trestního oznámení je možné jen v určitých případech, pokud se jedná o osobu blízkou (rodinného příslušníka, druha, družku…) Přečin je podle trestního zákoníku trestný čin, který má horní hranici trestní sazby 5 let, ale to zda se jedná o přečin nebo zločin, podle mne u stažení tr. ozn. nehraje roli. Zkuste se zeptat tady http://www.trestni-rizeni.com/forum/

Zdroj: http://www.trestni-rizeni.com