peterd108

Potřebuji k výměně sklíčka u telefonu speciální lepidlo nebo pásku?

Koupil jsem si svrchni sklicko na telefon, protože se mi rozbilo. Někde jsem četl, že k výměně potrebuji také nějaké speciální lepidlo nebo pásku, někdo zase říkal, že je to zbytečné. Má si cenu teda nějakou pásku nebo lepidlo kupovat? Díky

Odpovědi
Jiří Bohumil

Pokud jde o vlastní sklo mobilu, ne o dodatečné ochranné, používám tenkou oboustrannou lepící pásku, ze které ustříhnu úzké pásky. Ale pokud budeš to staré sklo (zřejmě s digitizerem) měnit, dávej veliký pozor, aby jsi nepoškodil display. Stačí se jej jenom trochu neopatrně z boku dotknout při demontáži skla a je to v háji. Jinak mnoho informací a návodů na tyto práce najdeš na youtube.

cochee

Já bych řekl, že mluvíš o ochranném skle, které se kupuje proti poškrábání, nikoliv o skle displeje se snímačem dotyků. Ne, žádné další lepidlo ani nic podobného nepotřebuješ, sklo drží velmi pevně vlastní přilnavostí. Před „nalepením“ ochrany dobře vylešti displej telefonu a pak už jen opatrně nasaď koupené sklo – snahou je, aby se mezi displejem a sklem neudělaly bublinky.