ondra24

Potřebuje člověk mít smysl života, aby byl šťastný?

Nejlepší odpověď
Anikitos

Z mého pohledu je sám život smyslem života (jestli víš, jak to myslím). Další smysl mu dodavají cíle (ambice- přání, touhy,..), tedy prožívání života samotného.
Proto bych řekl, že aby byl člověk šťastný, tak potřebuje smysl…

Pro někoho může být smyslem života něco jiného, každý má jiné mety a váží si něčeho jiného (např. dosažení jistého úspěchu; dělání-prožívání různých věcí/dobrodružství; někdo může mít smysl života v lidech — v rodině, manželce, dětech.....).

Život (existence) bez smyslu života nedává smysl. :'D
:)

Snad pro všechny je (cílem) smyslem života to, co jim přinese/dělá štěstí.

Další odpovědi
zjentek

Asi ano. Mnohem složitější je pochopit, zda smysl života toho kterého jednotlivce má či dává smysl.

Kelt

Jenomže, co chápeš pod pojmem být šťastný? To není cíl, (až budu mít auto, až se ožením, budu mít práci, byt atd. pak budu šťastný). to je cesta, proces, který trvá pořád.

aliendrone

Ani náhodou. Životní štěstí je mnhom více úměrné blbosti jedince – platí obecně, nikoliv absolutně. ;) :D :D

Kryšpín

Samozřejmě ovšem jIný ho má bezdomovec když shání krabičák, jiný nymfomanka, jiný poslanec když hlasuje o zvýšení platů, jiný voják statečně bojující v zahraničí, jiný islámista a.t.d.

barcinek

ROZHODNĚ! :)