annas

Postavil jsem si krásné vzdušné zámky, že bych byl spokojený i s jejich ruinami. Je fantazie silnější než vědění?

drojj

  1. citát Jules Renard – tajenka křížovky z přílohy Víkend MFDnes z 18. a 19. prosince 2021
  2. Robert Fulghum část citátu ze zdroje: https://citaty­.net/citaty-o-snech/

Obrázek
https://www.pi­kist.com/free-photo-spyhi/cs

Nejlepší odpověď
Drap

V určitých situacích to tak bývá. Právě ta fantazie nás často nutí k většímu poznání něčeho a tím i většímu vědění. Myslím, že jednoznačně to nelze takto definovat, je to na širší a hlubší filozofickou debatu.
jako materiál pro zamyšlení to je však skvělé.

Další odpovědi
Rokio

Na tvých slovech něco je. Je to k zamyšlení.

Myslím si, že fantazie je velmi mocná a lze díky ní toho hodně vytvořit (např. literární díla, PC hry, filmy atd.). Vědění je ale podle mě důležitější.

zjentek

Asi záleží na tom, čemu z výše zmíněnýho více popustíme uzdu.

Kelt

Představit si mohu cokoli, dvě hory a jak se z jedné hory dostanu snadno na tu druhou, taky si mohu představit most mezi těmi horami, jak po něm jdou lidé. Ale od představy ke stavbě mostu je dlouhá cesta. Ale bez představy toho mostu, by ten most nikdo nepostavil

A vše, co si člověk představí se dá uskutečnit.

led

Priateľská Kráľovná Fantázia ma sprevádza celý môj doterajší život a verím v ešte dlhú spoluprácu. Pár jej viet bez rozprávky:

Fantázia v spojení so znalosťami dokáže vytvoriť zázraky. Každý vedec je básnik rozprávkar, ktorý má v sebe aspoň kvapku fantázie.
Samotná fantázia bez potrebných znalostí vytvára vzdušné zámky. Keď zafúka vietor, trosky zámkov pochovávajú svojich tvorcov.
Ak nemáte fantáziu, môžete byť odborník aj s potrebnými znalosťami, ale stále len opakujete už vytvorené inými. Ste ako dieťa, ktoré vie piť čaj z hrnčeka držiac ho za uško, ale keď dostanete do rúk pohár (bez uška), nedokážete sa napiť, pokiaľ vám to niekto neukáže.

zjentek

(An, konečně jste přispěla, už jsem se o vás bál (;)

annas

Děkuji. ednou je líp, jednou je líop. tak už to v životě chodíl

zjentek

Jakže? Koukám že o smysl pro humor jste nepřišla! ((; (;

led

zjentek, nedivte sa, včera bol deň rovnodennosti a tak sa (rovnako ako Matka Príroda) znovuzrodila a vracia sa medzi ľudí.