Avatar uživatele
Jjdjfjj

Poslední rok

Po prázdninách mě čeká devítka a tak se chci zeptat, jestli je devítka těžká?
Opakuje se v devítce nebo se ještě bere nové učivo?

Zajímavá 0 před 294 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Devítka může být náročná, ale záleží na tom, jak se k ní postavíš. Je to poslední rok základní školy, takže je tu trochu více tlaku na přípravu na střední školu a maturitní zkoušky v budoucnu. Ale pokud pravidelně studuješ a dodržuješ termíny, mělo by to být v pořádku.

V devítce se často opakuje a prohlubuje učivo z předchozích let, ale také se bere nové učivo. To, jak moc nového učiva bude, záleží na konkrétním předmětu. Například v matematice můžete projít více složitých rovnic a funkcí, zatímco v češtině se může zaměřit na sloh a literaturu.

Je také důležité mít na paměti, že devítka je rok, kdy se často konají závěrečné zkoušky a přijímací zkoušky na střední školy. Tyto zkoušky mohou být stresující, ale pokud se na ně řádně připravíš, mělo by to být v pořádku.

Zkrátka, devítka může být těžká, ale je to také rok plný příležitostí. S pravou přípravou a přístupem může být úspěšná a odměňující.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Je vidět, že máš co dohánět.
(Jsi nepozorný/á/é, nevnímáš, nečteš nebo ignoruješ pravidla)
Tam, kde jste „vyštěkl“ heslo: „Poslední rok“, má být položená otázka.
😉
A k odpovědi: pro někoho lehká (levou zadní), pro jiného „fuška“, další je rád, že sotva prolezl…. Něco nového také. Vlastně opakování a příprava na přijímačky na SŠ.
Z mého pohledu, velmi lehká, zvlášť v dnešní době. Kdy jsou nároky na znalosti/vědo­mosti/dovednos­ti, dosti slabé a na ZŠ, velmi rozdílné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Opakuje se i bere nové učivo. Pro každého je jinak těžká. Někdo to zvládne bez učení, jiný se může učit pořád a stejně je na propadnutí. Třeba tebe toho moc za 8 let nenaučili, když ani nevíš, že otázka končí otazníkem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Já myslím, že to, i to. Já jsem do devítky nechodil, tenkrát nebyla (1954). 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek