Gus_Fring

Posiluji klikami i core? Je potřeba dělat i další cvičení na core?

Třeba plank, ruské otočky apod.? Nebo to zvládnu klikami a mohu se soustředit na jiné partie?

Žádám o rady, nikoliv kecy, které se tématu týkají vzdáleně. Mj. „fitka“ jsou určena pro posilování s činkami apod. Kalistenika je maximálně na Street workoutech

Nejlepší odpověď
Edison

Víš ty co? Při tom počtu otázek na tuhle problematiku bys měl mnohem efektivnější si zajít pro radu do fitka a tam si o všem popovídat s odborníkem.

Další odpovědi
Reezo

Nevím co přesně si představuješ pod pojmem core. Každopádně jedním cvikem neprocvičíš moc svalů. Například u kliků hodně záleží na tom, v jaké poloze máš ruce, jestli je máš u těla nebo daleko od těla, podle toho ti budou zabírat jiné svaly.
Existují návody či manuály, jaké cviky jsou dobré na určité svaly.
Každopádně ti nejlépe na tvé otázky odpoví profesionální trenér.

callmehelf

Áno, trénuješ i střed tela. Začínaš v poloze plank a jdeš dolů a nahoru. Musíš mít zpevneny core jinak se ti budou propadat záda.

Další cviky plank, a takové kolečko si můžeš koupit, ale to je pokročilé.

Edison

O těch fitkách se mýlíš. Nejspíš o nich zase tolik nevíš, nebo jen o těch špatných. A navíc si myslíš, že místní odborníci vlastně ničemu nerozumějí a že nemají přehled. Ano, v těch ne příliš dobrých to tak být může. A nakonec se ptáš na věci, které tam jisto jistě vědět budou i s dalšími souvislostmi, jako je třeba strava.