Michaela66

Posiluje pandemie křesťanskou víru?

Konečně jsme jako správní křesťané zavedli zavřené obchody v neděli. Alespoň v něčem to Rakousko konečně doháníme. Sice to trvalo desítky let, ale přece. Dvouocasý lev (symbol Ježíše) na českém státním znaku konečně může přestat plakat. Panenka Maria taktéž. Víra se nám do Čech navrátila. Také trávíme více času doma s rodinou, a méně času v práci a u milenců, tudíž více naplňujeme Mojžíšovo desatero. Jak dlouho musí pandemie trvat, abychom všichni dosáhli osvícení?

Nejlepší odpověď
annas

Máte to nějak popletené

Podle reakce v diskuzi jste si z nás vystřelila. Aspoň máte radost, že většina z nás odpovídajících pochopila, že jde o bláboly, tedy nepravdivé informace.

  1. Zavřené obchody v neděli nejsou určitě kvůli Desateru, ale příčina je jiná.
  2. Lev – symbol Ježíše – „Lvem z Judee“ je pak genealogicky a textem Zjevení sv. Jana (Apokalypsou) míněn Ježíš Kristus pocházející z linie davidovské kmene Juda… Jenže to bylo v době předheraldické. Bylo to jinak.

Lev se objevuje už v pravěku jako obraz král zvířat – majestátné zvíře. Orel zase patří nebi.
http://www.znak­znackaznameni­.cz/000_zzz/lev­.html

Proč lev na státním znaku – viz archiv.

3. Je pravda, že se možná rodina semkla, starší generace se i modlí, je to druh meditace,, takže jim přináší úlevu.

4. Mojžíšovo Desatero se určitě nenaplňuje, jinak byl lidé dodržovali daná pravidla chování ,nutná v této době. Jsou to pravidla morálky, s nimiž je mnoho jedinců na štíru.

Zajímalo by mě koho zastupujete. Nepíšete svým jménem, tudíž jde jen o váš názor, nikoliv názor obecný. Není vhodné považovat své názory za jedině správné.

Nevadí mně, pokud někdo věří, ale neměl by vyvozovat nepravdivé závěry a přesvědčovat druhé.

Říká se, že strach lže .. všichni si přejeme, aby bylo opět lépe, tudíž mnozí jedinci se obracejí k bohu… . víra patří k životu, ale měla by být v souladu s rozumem … přece víra nepřekračuje rozum.

„Lidé ochotně věří, že to co si přejí, je správné.“ — Gaius Julius Caesar
Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-vire/?page=2

https://citaty­.net/citaty-o-vire/?page=2

Další odpovědi
Roman71

V neděli zavřené obchody jako projev správného křesťanství? Pokud se nepletu, tak projevem pravého křesťanství je upřímná nepokrytecká láska k Bohu a bližním.

Ježíš je v Bibli označen jako „lev z kmene Juda“, ale kde jste přišla na to, že český státní symbol představuje Ježíše? Mimochodem, křesťanství není státní náboženství, a navíc je politicky neutrální.

Desatero (konkrétně sabat) taktéž není závazné pro křesťany, ale to neznamená, že není pro křesťana poučné, hlavně první přikázání.

A osvícení? Pokud lidé budou chtít i nadále žít v duchovní tmě, žádné světlo nebude dostatečně silné, aby k „osvícení“ došlo 😉

RyuzakiKate

Musím uznat, že tohle je docela dobrej trolling.

Mc Merkurion

… jo, křesťanství je IN … proč v Polsku demonstrujou kvůli potratům …
… proč na si Slovensku faráři prosazovali návštěvu kostelu …
… jo, zavřený obchody v neděli, aby se v ostatní dny akumulovali lidi …
… dvouocasý lev symbol ježíše ??? … vrať se do školy !!!
… na čem že to jedeš ??? takovejhle blábol přeci nemůže napsat příčetnej člověk, i pacient od Choholouška má víc rozumu …

led

Michaela66, máte to akosi popletené.
1 – Posiluje pandemie křesťanskou víru?
U pomerne veľkého množstva ľudí, nielen kresťanov, pandémia predstavuje hrozbu, ktorú môže pomôcť odstrániť práve viera v božiu moc (nielen u kresťanov).
Ano, u mnohých táto hrozba posiľuje vieru v božiu moc.

2 – Zavreté obchody nie sú len otázkou viery v Boha, ale aj z ekonomického hľadiska.

3 – Český lev roní slzy nad vašou naivitou a základnou neznalosťou histórie vlastného štátu… „Lev představuje sílu, rytířskou ctnost a odvahu. Často se zobrazuje při skoku s vytasenými drápy, čímž malíři zvýrazňují a demonstrují sílu a obávanost této cizokrajné kočkovité šelmy.
Lev je kromě síly také znamením odvahy, královského rodu a ochrany. V duchovních textech a malbách je symbol lva znázorňován například jako znamení ostražitosti a bdělosti.“
Ojedinelý „Bruncvíkov“ Dvojocasý lev získal svoj druhý chvost až s Přemyslom Otakarom II.
https://www.e­pochtimes.cz/2012/05/­05/cesky-lev-odkud-pochazi-symbol-ceske-republiky/

4 – Viera (v Boha) sa sa nemohla do Čiech navrátiť, pretože z Čiech neodišla

5 – Ak budete doma tráviť viacej času na úkor práce (sen mnohých ľudí) stanete sa „kľačiacou na kolenách s rukou natiahnutou pre almužnu“ závislou na štedrosti iných. Nie nadarmo sa hovorí „bez práce nie sú koláče“ Jednoducho ak sama neprispejete svojou prácou, nebudete môcť „jesť koláče“

6 – V Exodu (Desatoro) je napísané „sedmý den je dnem odpočinku, zasvěceným Hospodinu, tvému Bohu. Nebudeš dělat žádnou práci – ty, tvůj syn ani tvá dcera, tvůj otrok ani tvá děvečka, tvé dobytče ani přistěhovalec ve tvých branách. " A teraz sa opýtam, čo tí ľudia, ktorí pracujú v nedeľu? Veď len preto, aby ste mohli sem vložiť túto svoju otázku, musí práve dnes (v nedeľu) niekto pracovať a nie je to málo ľudí. A to ešte nehovorím o zdravotníkoch, záchranároch a hasičoch, o ozbrojených zložkách štátu, vrátnici a dokonca aj "sluhovia Boží“.

Drap

Neposiluje, ani náhodou.

da ny

Osobně nemám nic, proti zavřeným obchodům v neděli. Byli jsme na to zvyklí celé dětství a mládí. V sobotu otevřeno do 12 hodin, v neděli zavřeno. Tak jsme na to byli zvyklí v socialismu, kde vládla KSČ a ti s křesťanstvím nic společného mít nechtěli.
Je několik možností. Možná jste naivní snílek, žijete v pohádce neboaž v bludu
Možná si vysvětlujete dění kolem sebe podle svých představ. Nebo si zde, z nás děláte i legraci.
Neznalost i každý fanatismus je nebezpečný.
Jistě víte z historie či hodin Dějepisu, že české země nemají kořeny v křesťanství a byly násilně pokatoličtěny po Bílé hoře. Proto je většina občanů ČR bez vyznání, někteří inklinují k jiným náboženským směrům, než je křesťanství.
Žádná „křesťanská víra“ se nevrátila, nemá se co vracet.
Každý má svou „víru“, něčemu věří, v něco doufá. Hlavně v to, že budeme zdraví a že pandemii „přežijeme“ s co nejmenšími úhonami.
Ekonomicky se podle odborníků budeme vzpamatovávat minimálně 5 let.
Tedy nikoho, ani Rakousko nedoháníme.
Podle prognoz nás ekonomické dopady (záporné), díky pandemickým opatřením v Evropě/ve světě teprve čekají. Přibývá lidí s nedostatkem příjmů, kteří nemají na nájemné, splátky půjček a hypoték, přicházejí o práci/živobytí. Takto snad „doháníme Rakousko“?
Zřejmě nemáte přehled o situaci, nezajímáte se o dění, o realitu.
Pomáhá Vám víra v Boha. Což je v pořádku.
Jen by neměla být zaslepená či nereálně zidealizovaná. Někdy musí stát člověk
i nohama na zemi (a hodně pevně) a nelétat jen hlavou v oblacích.

Gonfaloniér

Úplně jsou zavřené obchody znakem správného křesťanství… :DDD A dvouocasý lev je určitě symbolem Ježíše. :DDD

elkon

Co to tu píšete za bláboly?

Sinsin

Podle mě to hodně potporuje nejen Boha, ale také teorii o Dávnověkých astronautech (UFO) a Ilumináty.
Záleží na tom, jestli se na to díváme jako na Boží trest, uspůsobování našich genů, nebo jako na způsob snížení populace :)

just křesťan

To právě covid je ten další znak šelmy před koncem světa podle zjevení Jana. Proto apokalypsa brzy přijde a Ježíš vezme do nebe všechny věřící. Až budou všichni věřit, on přijde jako zloděj v noci a ti kteří nebudou věřící, satan si odnese.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Michaela66

RyuzakiKate: Děkuji!

Mc Merkurion

… jo, křesťanství je IN … proč v Polsku demonstrujou kvůli potratům …
… proč na si Slovensku faráři prosazovali návštěvu kostelu …
… jo, zavřený obchody v neděli, aby se v ostatní dny akumulovali lidi …
… dvouocasý lev symbol ježíše ??? … vrať se do školy !!!
… na čem že to jedeš ??? takovejhle blábol přeci nemůže napsat příčetnej člověk, i pacient od Choholouška má víc rozumu …

Rokio

Mc Merkurion: Děkuji za kompliment (reakce na poslední odrážku).