Ler Justin

Porazil by Bruce Lee 120kg muže?

Zajímá mě váš názor na něj. Myslíte, že by porazil dvoumetrového 120kg sportovce nebo to byl jen herec?

Odpovědi
elkon

Spekulace k ničemu.

Disraeli

Neporazil. Nemá jak. Už je po smrti. :D

Brucem Leem jsem se fakt nějak nezabýval a ani nejsem jeho fanda, tak nemůže říct nic s jistotou. Každopádně to nebyl jen herec. Měl za sebou roky výcviku bojových umění a uměl toho zřejmě dost. Dá se říct, že měl jisté kvality, bojové umění ovládal a byl schopný, ALE těžko říct (za mě) do jaké míry. Krom toho to byl totiž taky propagátor, slávu hledající týpek a trochu i kašpar. Byl hlavně komerčně orientovaný a tou propagací/reklamou, nemyslím (jen) propagaci bojobých umění a bojových filmů, ale i sebe sama a svých schopností. Takže těžko říct, co všechno on uměl (nebo neuměl) a co byla jen reklama.
Já jeho fanda nejsem, avšak přiklonil bych se spíše k tomu, že by dokázal složit většinu lidí i větších než on, protože NĚCO rozhodně uměl a i kdyby byl komerčně nafouknutý (a přeceňovaný), rozhodně by to celé nestálo jen na reklamě, klamu a herectví. Navíc mnoho lidí ho uznávalo a potvrzovalo jeho schopnosti, talent atd. Tím nemyslím fanoušky, ale prostě lidi, co se s ním znali nebo ho potkali. Pokud se nemýlím, tak měl i nějaká neherecká akce a utkání, na kterých své schopnosti mohl prokázat… Ale jak říkám, nikdy jsem se jím nějak nezabýval a nesledoval ho.
Na pováženou: Bruce Lee mohl lecco umět, skvěle ovládat bojové umění, být disciplinovaný, mít sílu apod., ale mnohé z toho, co dělal, jaký byl, jak se choval, šlo docela v rozporu s klasickými bojovými uměními, jejich filosofií a tím, co představují. Bruce Lee představoval plno negativ, která jdou proti učení těch škol (v jeho případě především Jung-čchun / kung-fu, přestože ovládal i něco z jiných bojových uměních). Třeba jeho učitel Ip Man taky mediálně a jinak zpopularizoval bojové umění, ale určitě byl mnohem důstojnější a víc v souladu s těmi uměními/naukami. Ale oba by je stejně dal Huo Yuanjia (to byl alespoň frajer), tak není co řešit. :D
Jedna věc je Bruce Lee – řekněme třeba v nejlepších letech a kondici, ale co ten 120 kg borec? Co on umí, jaký je, co vše ovládá. Pokud by taky ovládal některá bojová umění nebo měl „JEN“ rychlé reflexi a mrštnoust, tak co já vím, kdo by mohl vyhrát. To je hypotetická situace a výsledek záleží spíše na představách. Jinak by byly třeba detailní informace o obou soupeřích.

zjentek

Já jsem Bručeliho fanda. A ano, porazil by všechny! Děkuju.