Poraďte mi prosím krátkou říkanku, kterou bychom se s vnučkou zvládly naučit do večerní návštěvy Mikuláše s čerty!

Minimální počet „R“ a „Ř“ prosím! Kvůli ní, já s tím problém nemám 🙂

Nejlepší odpověď
manon

Tak vybírej :) http://slunicko-topolna.webno­de.cz/rikanky-a-pisnicky/rikanky-o-zime/

Další odpovědi
mirlin

Ahoj , podle toho kolik roků je vnučce.
1/rok paci paci pacičky
2/roky chodí pešek okolo…
.
14/roků Ať mu zaspívá ukolébavku od Ozzyho.

Přeji ti hezký den
Mirlin

hanulka11

Mik miku mik miku Mikuláš,
přišel ke mě na koláč,
Mik miku mik miku Mikuláš,
přinesl nám zimní čas

a nebo

Mikulas je hodny pan,
nosi detem marcipan
a zlobivym brambory
do tatovy backory.

Sopka

Jestli to Mirlin myslel tak ,že anglina nemá" Ř " , tak to nemá chybu!

Damiana

Moje nejoblíbenější – z Hrdého Budžese…

Za našimi, za vraty
Vysedává prase
Hleďme ho
Už zase!

To Rrr bych v tomto případě moc neřešila, zvlášť Prrrase to pěkně vypíchne a čert se trochu lekne. Pokud to ale bude Plase, bude to zas roztomilé a prcek nebude vypadat před Mikulášem tak sprostě…(a vrata se tam lehce ztratí…:-)