Machal 86

Poradíte mi odkaz, kde bych našel vzor formuláře na přepis bytu?

Potreboval bych tam uvest vecne bremeno doziti rodicu

Odpovědi
Edison

Myslím, že na to žádný vzor není. Já to kdysi řešil smlouvou o převodu práv s uvedením věcného břemene.

Jak píše Ivzez, u notáře. Pak není problém to převést na katastru.

ivzez

Neradím toto řešit nějakým vzorem, protože jsem
→ přestože už jsem viděla vzorů stovky ←
ještě nepotkala žádný dobrý vzor (všechny obsahují chyby).

Chtějí-li Vám rodiče darovat byt, zaslouží si podle mne
korektnější přístup → sepsání smlouvy u notáře.

aceg

viz dTest poradna https://www.dtes­t.cz/spotrebi­telska-poradna/detail/pre­vod-bytu-v-osobnim-vlastnictvi/1192 … je tam v odpovědi i odkaz na formulář.
Obecně doporučuji se v těchto věcech obracet na dTest vždy mají tam velmi schopné odborníky a radí velmi rychle.