katy255

Poradíte mi prosím nějaký srozumitelný prozaický text?

Dobrý den, jsem v deváté třídě a mám u příjmaček předčítat libovolný prozaický text, nejlépe od nějakého známějšího autora, žádný anonym a nesrozumitelné texty. :) Děkuji :)

Odpovědi
quentos

Bude lepší, když si skočíte do knihovny sama – nevíme, co by vám „sedlo“. Aspoň si sama osaháte knihu a budete vědět, jak vypadá. Až knihu otevřete, dozvíte se spoustu zajímavých věcí, třeba tu, že se ve větě v životě nepíše mezera před tečkou či čárkou.

Kepler

Zkus hledat inspiraci ve Wikipedii. Vlož jakékoliv heslo a vyber text. Třeba o nějaké slavné osobnosti. To se komisi bude líbit.

ivzez

Katy,
vyber si něco od svého oblíbeného autora a text se nauč zpaměti.
Pak se ti bude lépe soustředit na obsah a na intonaci.