Avatar uživatele
tomsab

Poradíte mi, jakou knihu vybrat?

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem knížek ke školní práci. Potřeboval bych knihy ve kterých se píše o internetových diskuzích, o diváckých kritériích hodnocení filmů, o internetovém jazyce atd. Neznáte nějaké knihy, kde by se tyto informace vyskytovali? Děkuji za všechny odpovědi.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1846 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Neznám knihy, které by pojednávaly o internetových diskuzích
ani o diváckých kritériích hodnocení filmů. Podle mne má každý
divák vlastní kritéria.

Míníte-li „internetovým jazykem“ hypertextový jazyk (HTML),
poradila bych spíše web W3C: https://www.w3scho­ols.com/html/

Jestli Vám jde o knihy, navštivte knihkupectví a knihy si prolistujte,
pročtěte namátkou pár stránek, pak teprve zvolte, co Vám bude vyhovovat.
(Je lepší si vybrat sám.)
__

Ve školní práci pozor na shodu přísudku s podmětem:
…, kde by se tyto informace vyskytovalY?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Obávám se, že takových knih (na téma internetová mluva/diskuze) nebude mnoho už z principu, o elektronických médiích se píše převážně elektronicky – to dá rozum. Každopádně jedna šance tu je – nakladatelství Grada, které začínalo jako úzce specializované na PC, net a související fenomény (vydávalo příručky „Jak na to“ >Windows, Word, Excel – obecně Office, o HTML apod. Propátral bych jejich nabídku, taktéž bych projel databáze knihoven (větších – např. Pražská městská knihovna, Národní či spíš národní technická knihovna apod.). Osobně jsem žádnou takovou PAPÍROVOU knihu na dané téma neviděl, což ovšem zdaleka neznamená, že existovat nemohou. Držím pace! :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek