tomsab

Poradíte mi, jakou knihu vybrat?

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem knížek ke školní práci. Potřeboval bych knihy ve kterých se píše o internetových diskuzích, o diváckých kritériích hodnocení filmů, o internetovém jazyce atd. Neznáte nějaké knihy, kde by se tyto informace vyskytovali? Děkuji za všechny odpovědi.

Odpovědi
ivzez

Neznám knihy, které by pojednávaly o internetových diskuzích
ani o diváckých kritériích hodnocení filmů. Podle mne má každý
divák vlastní kritéria.

Míníte-li „internetovým jazykem“ hypertextový jazyk (HTML),
poradila bych spíše web W3C: https://www.w3scho­ols.com/html/

Jestli Vám jde o knihy, navštivte knihkupectví a knihy si prolistujte,
pročtěte namátkou pár stránek, pak teprve zvolte, co Vám bude vyhovovat.
(Je lepší si vybrat sám.)
__

Ve školní práci pozor na shodu přísudku s podmětem:
…, kde by se tyto informace vyskytovalY?

aliendrone

Obávám se, že takových knih (na téma internetová mluva/diskuze) nebude mnoho už z principu, o elektronických médiích se píše převážně elektronicky – to dá rozum. Každopádně jedna šance tu je – nakladatelství Grada, které začínalo jako úzce specializované na PC, net a související fenomény (vydávalo příručky „Jak na to“ >Windows, Word, Excel – obecně Office, o HTML apod. Propátral bych jejich nabídku, taktéž bych projel databáze knihoven (větších – např. Pražská městská knihovna, Národní či spíš národní technická knihovna apod.). Osobně jsem žádnou takovou PAPÍROVOU knihu na dané téma neviděl, což ovšem zdaleka neznamená, že existovat nemohou. Držím pace! :)