Avatar uživatele
Peter Kus

Poradíte mi, jak vysoko mám dělat obklady v koupelně, koupelna je 2×2 m2?

Zajímavá 0 před 3417 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Já osobně bych dal obklady do výše futer(zárubní) a pokud by byl i sprchový kout, tak ten pod strop.
Doplňuji:
Koukám, že bytový architekt mosoj by dal „dlaždici“ na stěny a to dokonce jeden šár pod futro! Není obkládačka na stěny lepší? Jiné kritizuje a sám ze sebe dělá …

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Záleží i na formátu, spára/bezespára či barevné kombinaci obkladaček.
Volil bych buďto menší formát s výrazným barevným kontrastem (ale jen ´místy´ – tedy třeba šachovnicový pruh) a nebo naopak nevýrazný velkoplošný obklad (´beze´ spár, s kamenickými rohy a výrazným – třeba i podsvíceným, pásem).
Každopádně po horní hranu futer (přesně, tudíž včetně případné obložky).
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Mám také tak malou koupelnu a obklady mám až ke stropu. Strop ze sádrokartonu se vsazenými světly. Vypadá to pěkně a nemusí se malovat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Není nic hnusnějšího než obklad do úrovně futer!!! Tohle vám žádný architekt mimo gecca nenavrhne.
Buď dlaždici pod futro, nebo nejméně jednu dlaždici nad futro.
Doplňuji:
Pusinko 50, doufám že máš také kvalitní větrání koupelny !!!!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Jak vysoko chceš. My osobně je máme 1,6 m. Zbytek koupelny jsem chtěl mít zeď, aby to tu nevypadalo jako někde v krematoriu 😁 . Chce to mít dlaždice vysoko, kvůli vodě z vany, aby se zbytečně nenamáčela zeď. Usoudil jsem, že těch 1,6 m bude ideální a zároveň to vyšlo na výšku dlaždice. Nechtěl jsem ji zbytečně řezat.

Avatar uživatele
gecco

To je těžké, Mosoji, nejsem architek – vy ano???

  1. vkus je individuální
  2. architekti ´vrtkaví´

😁
Koneckonců – tazatel chtěl – nepochybně, názor nejen ode mne.
Narozdíl od vás umím svůj názor projevit, aniž bych jiný shazoval.
😛

před 3417 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek