Peter Kus

Poradíte mi, jak vysoko mám dělat obklady v koupelně, koupelna je 2×2 m2?

Odpovědi
anonym

Já osobně bych dal obklady do výše futer(zárubní) a pokud by byl i sprchový kout, tak ten pod strop.
Doplňuji:
Koukám, že bytový architekt mosoj by dal „dlaždici“ na stěny a to dokonce jeden šár pod futro! Není obkládačka na stěny lepší? Jiné kritizuje a sám ze sebe dělá …

gecco

Záleží i na formátu, spára/bezespára či barevné kombinaci obkladaček.
Volil bych buďto menší formát s výrazným barevným kontrastem (ale jen ´místy´ – tedy třeba šachovnicový pruh) a nebo naopak nevýrazný velkoplošný obklad (´beze´ spár, s kamenickými rohy a výrazným – třeba i podsvíceným, pásem).
Každopádně po horní hranu futer (přesně, tudíž včetně případné obložky).
😉

pusinka50

Mám také tak malou koupelnu a obklady mám až ke stropu. Strop ze sádrokartonu se vsazenými světly. Vypadá to pěkně a nemusí se malovat

mosoj

Není nic hnusnějšího než obklad do úrovně futer!!! Tohle vám žádný architekt mimo gecca nenavrhne.
Buď dlaždici pod futro, nebo nejméně jednu dlaždici nad futro.
Doplňuji:
Pusinko 50, doufám že máš také kvalitní větrání koupelny !!!!

Jakub Tlapal

Jak vysoko chceš. My osobně je máme 1,6 m. Zbytek koupelny jsem chtěl mít zeď, aby to tu nevypadalo jako někde v krematoriu 😁 . Chce to mít dlaždice vysoko, kvůli vodě z vany, aby se zbytečně nenamáčela zeď. Usoudil jsem, že těch 1,6 m bude ideální a zároveň to vyšlo na výšku dlaždice. Nechtěl jsem ji zbytečně řezat.

gecco

To je těžké, Mosoji, nejsem architek – vy ano???

  1. vkus je individuální
  2. architekti ´vrtkaví´

😁
Koneckonců – tazatel chtěl – nepochybně, názor nejen ode mne.
Narozdíl od vás umím svůj názor projevit, aniž bych jiný shazoval.
😛