franku

Poradíte,jak dlouho se vaří květák,když pak půjde do trojobalu?

Dneska jsem totiž muž v domácnosti.
Doplňuji:
Tak jsem nakonec v celku vařil 10 minut,což bylo maximum.Příště budu vařit méně.Všem díky.

Nejlepší odpověď
vagra

Růžičky květáku by měly být ve vařící osolené vodě asi 4 minuty.
Pokud se převaří,to se může stát, je možné z něj připravit tzv.„Květákový mozeček.“
Na tuku zpěním pokr.cibuli a do ní vložím uvařený květák rozmačkaný vidličkou, vklepnu vajíčko + sůl a pepř a nechám za stálého míchání zatuhnout na pánvi.
Z takové hmoty, lze také tvarovat karbanátky, obalit je ve strouhance a osmažit na tuku.
Manželka bude určitě překvapená jak jste to zvládl.

Další odpovědi
hanulka11

Někdo ho nevaří vůbec .Já ale když začne voda vřít tak ho tam nechám 2–3min. – není dobrý když je rozblemtaný a špatně se obaluje. Tak ať se povede.

BEAES

Já vařím tak 5 min., záleží také, jak máš velké kousky.

anonym

Píchneš – li lehce do košťálu vidličkou,je připravený k obalování.Nesmíš květák převařit.Tady se čas snad nedá použít.

barnajka

Taky ho nevařím vůbec. Jen ho rozeberu na mini růžičky (řekněme 3×3 cm) a obalím. Krásně se prosmaží, křupe, není kašovitý…a vypadá to docela pěkně i po estetické stránce. Taková květáková jednohubka :)

coco

Já teda nevařím,smažím ho v trojobalu pod pokličkou a je pěkně křupavý.

tom004

Osolte vodu,vložte květák,rozdělený na jednotlivé růžičky, a vařte,podle velikosti růžiček,cca 15 minut. Jak je měkký,a jestli Vám to stačí poznáte,když ochutnáte. Potom klasika,obalit atd.