Awen2

Poradíte ohledně práce, pracáku a stěhování?

Dobrý den, potřebuji poradit. Bydlím třeba v Plzni kde pracuji a momentálně marodím a chci se stěhovat třeba do Varů ohledně práce. A teď jak to udělat.. Domarodím dám výpověď v Plzni a do té další práce ve Varech chci nastoupit až za měsíc, abych měla ten měsíc čas si tam oběhat byt a stěhování a nástup do práce, takže bych chtěla být měsíc na pracáku a teď kam na ten pracák jít na ten měsíc do Plzně či už Varů ? Abych pak měsíc nelítala na nějaké schůzky či papíry sem a tam. A trvalé bydliště mám v jiném kraji to na pracák má vliv ? Já makala pokaždé roky a nikdy na pracáku nebyla a nevím jak tuhle situaci udělat. Děkuji

Původní neotázka
Poradit ohledně práce, pracáku a stěhování.

Odpovědi
Kepler

Klidně se ohlaš na pracáku v Plzni. Po přestěhování požádej o předání agendy do Varů. Nema problema. Jde to dokonce i v rámci okresu. Ale jak je to s tím trvalým pobytem přesně nevím, radši se zeptej na ÚP.

tforro

Přihlašte se na ÚP a do zápisu tam sdělte, že se právě stehujete z města současného do jiného a že tam máte předběžně domluvené zaměstnání. Oni vás pak nebudou honit po všech čertech, tuším že jeden pohovor (kromě registrace) je nyní povinný.