Kdyby jste byli dlouhodobě nezaměstnaní a byla vám nabídnuta práce v jiném kraji i s ubytováním, brali byste to ?

Doplňuji:
Já jen, že i zde je jeden, který neustále naříká, že tato společnost mu nedá práci, že je diskriminován jen proto, že má těsně před starobním důchodu. Proč tedy nepodá na ÚP stížnost na firmy, které ho odmítají přijmout z tohoto důvodu?! V jeho příspěvcích je patrné, že už najezdil přes 3000 km při hledání práce, strávil spoustu času a nikde jej nechtějí přijmout. V jednom z příspěvku jsem mu napsal nabídku, že naše firma hledá nové zaměstnance, napsal jsem i pozice, ale některá „píp“ to smazala.

Nejlepší odpověď
gecco

Samozřejmě…
Koneckonců – já už se za prací stěhoval – a to jsem ani nebyl dlouhodobě nezaměstnaný a práci a ubytování jsem si zařizoval sám (nikdo mi nic nenabízel)…
😉
Myslím, že je to normální.
Doplňuji:
Tu nabídku mu pošli VP – někteří mazalové jsou tu, no, ´pýp´…
😉
Jo – i já znám lidi, kteří namísto, aby se za prací přestěhovali (aspoň třeba sezónně nebo ´týdenně´), sedí doma. Holt – mají jiné preference…
___
Ono to stěhování za prací bylo poměrně obvyklé i v minulém režimu, jen to někteří odmítají uznat či přiznat… Podobně, jako bylo obvyklé ´stěhování´ za školou (SŠ intry prošlo lidí a lidí – a jen málokdo pak dostal kvalifikovanou práci v místě původního bydliště)…
Jasně – nekvalifikovanej dělník dostal práci všude, ale vysokoškoláci (ještě i moji rodiče) běžně dostávali tzv. umístěnku…
A SŠ – když se v sedmdesátých letech budovala třeba Tesla Rožnov, nabírala kvalifikované středoškoláky zejména ve VM a Frenštátě – ti ale byli z celé republiky (intry jako ´kráva´) – a jak se tito rádi stěhovali z míst, kde by jako elektronici maximálně mohli zapojovat elektriku v kravíně…
😉

Další odpovědi
Funna

záleží přece na okolnostech…kdybych byla matka starající se o rodinu, tak nejspíš ne…kdybych byla chlap bez závazků, tak stoprocentně…

zzzlatokopka

Já ne. Mám tady dům a jiné majetky a nemohla bych si dovolit se o to nestarat, takže ani když bych byla bez práce a bez peňez, neodjela bych.

myslím si, že u těch lidí před důchodem je to dáno i tím, že jen málo je ochotno se dále vzdělávat, 40 let dělali jednu práci a pak je propustí, skončí na ÚP a jsou z toho propuštěni tak vydeptaní, že se jen málokdo s tím smíří a dokáže jít v životě dál:-(((

lexx

Bral ale tahle alternativa je méně pravděpodobná než najít drahokam na rušné ulici, jedním slovem beznaděj. Stížnost na firmy ? Ale prosím Vás…zákony jsou sepsané ku prospěchu a užitku zaměstnavatelů, na ubíjení nepotřebných ovčanů, tak je to.

pusinka50

Já ne, mám tu syna a jeho přítelkyni, budou se brát, určitě bych se jinam nestěhovala a hledala dál práci nebo aspoň brigády.

Lamalam

Já jsem nikdy naštěstí nebyla nezaměstnaná, přesto jsem práci v jiném kraji vzala. A dokonce bez ubytování.

ivzez

Ano.

Už jsem to i vyzkoušela. Šlo o sezónní práci na pár měsíců:
14 dnů práce, 5 dnů doma, po skončení doplatili přesčasy.

Ale chce to mít někoho,
kdo se během mé nepřítomnosti postará o vše, co je potřeba …

anonym

Co by asi zbývalo,kyž bych měl víc korun než při podpoře,horší by byla ta cena za dopravu.
Jinak já jezdím z kraje do kraje za prací a to mi nedělá problém.
Z něčeho sapiens musí žít
Doplňuji:
Jen nevím co je na tom tak zajímavého.

anonym

pro zzzlatokopka
Když byla revoluce, tak mi ještě nebylo 40 let, takže nejsem z těch co dělají 40 let stejnou práci.Několikrát jsem byl nezaměstnaný a u hodně podnikatelů jsem se musel učit něco nového.Takže se nebránil se něčemu naučit.Jenže v těchto letech už učení nejde tak snadno a zdraví také zrovna neslouží a takovéto lidi podnikatele nechtějí.

zzzlatokopka

lahny to jsem neříkala přímo k tobě, myslím to všeobecně, navíc ty lidi chápu.

anonym

Pochopil jsem, že se jedná o mně.Ale já jsem ti podepisoval, ale bohužel asi se zase někomu nelíbila má odpověď.
Tedy ještě jednou.Pokud je práce za 10 tisíc, z toho zaplatím 3 – 4 tisíce za ubytovnu,každý týden za benzín domů (jezdil jsem denně 30 km do práce a benzín mně stál 3tisíce) strava na ubytovně také není laciná.K tomu musím připočítat uhlí (protože je úplně jedno jestli se topí pro jednoho nebo pro dva atd.
Kolik mně pak zbyde?Na stejnou mně pak vyjde být doma, celé léto chodit na dřevo do lesa, občas některému sousedovi pomoci, kde mně dá najíst na celý den, tak ně to vyjde finančně úplně stejně.
Pokud by jste mně nabídl 20 tisíc měsíčně, tak když 10 tisíc utratím za ubytovnu, benzín, tak to už bych bral všema deseti.

anonym

Odepsal jsem ti do zpráv.

anonym

Děkuji za nabídku,ale z Krkonoš je to 250 km a v mých letech už je to moc daleko.A jelikož mám rodinný domek, tak kdo by se o něj přes týden staral?A co když bych musel být v práci i o víkendu?Kdo v zimě shází sníh ze střechy, vysekã zamrzlé okapy atd.Ono to není jen tak jednoduché tak daleko být pryč a o barák se nestarat.
Možná ti to přijde jako výmluva,ale kdo nemæ barák tak nepochopil co práce okolo něho.A abych přes týden dřel v práci a o víkendu si ani doma nemohl odpočinout,tak na takový život kašli.Ono v šedesáti je už člověk dříve unavený a také už bolí záda, klouby atd.

anonym

Nevěděl jsem, že jsi sirotek a bezdětný vdovec. Já to, lahny, beru jako výmluvu. K nám dojíždějí chlapi i ze Slovenska, Estonska či Ukrajiny, jsou to živitelé rodin. Je jaro a ty už se vymlouváš na zimní období. Raději budeš skučet, jaký to je kapitalismus. Já budu mít také 60 let, denně dojíždím 50 km, pracuji i o víkendech, mám bolavá záda i klouby,doma neležím, dělám na zahradě, stýkám se s vnoučátky a neskuhrám. Peníze jsou potřebné v každém režimu.

anonym

Ještě jsemchtěl dodat.Jestliže za den objezdu 20–30 firem a v každé druhé slyším otázku na věk a odpověď, že jsem pro firmu neperspektivní, tak kolik jich mám žalovat?Abych dennë psal nejméně 10 žalob, tak to už bych nestihl hledat žádnou práci, nehledě na to, že chození k soudu stojí také nějaké peníze.A stěžovat si na úřadu práce?Nebuďte naivní, s takovýmto množstvím by se ani nezabývali.
A to mně také paní na úřadu řekla: „A neměl byste lepší jít do předčasného důchodu?“
Ano to oni chtějí, aby člověku za jeho celoživotní práci dali menší důchod než si zaslouží.
Zlatí komunisti, ti tohle mým rodičům neřekli, aby vypadli už do předčasného důchodu, aby jim ho mohli krátit.

anonym

Tak to napiš jemu a příště piš,že má před starobním důchodem.Není to náhodou Bolák?Kdo to je?

anonym

Ještě ,mi napadl bezdomovec Zjentek,ten už tu dlouho nebyl.

dědapetr

Tak vidíš, že jeotázka zajimavá,když se ptáš kdo to je.