Avatar uživatele
Andělé

Poradili byste mi knihy:„Obecná psychologie“ a „Základy psychoterapie“?

Už dlouho mě zajímá psychologie a chtěla bych si tyto dvě knihy přečíst. Na netu jsem je našla,ale nevím,které z tak velkého výběru jsou nejkvalitnější. Dobré recenze má Stanislav Kratochvíl,ale než investuju do knih…poradíte mi prosím někdo?
Děkuju.:)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? anonym, kenyrts, annas, vagra, aramah, johana 56, Drap, fcoop, Damiana, gagaga před 4010 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Mně vyhovovala středoškolská učebnice pro tehdejší střední pedagogické školy. V ní byly vysvětleny základní pojmy, takže v dalších učebnicích bylo možné na základy navázat a rozšířit si vědomostí.

Některé středoškolské učebnice jsou uvedené v odkazu.

Jinak máš pravdu, Základy psychoterapie jsou dobře hodnocené. V tomto směru nemám zkušenostil

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Obě knihy dobré.
Pokud tě psychologie opravdu zajímá, nejdřív se musíš orientovat v pojmech a názvosloví, jinak se brzy ztratíš.:-)
Doporučuji ti také Základy psychologie od Marie Vágnerové. Je tam pro počáteční orientaci v tomto oboru vše dobře popsáno. Má i další výborné publikace týkající se psychologie osobnosti a pak vývojové psychologie.
http://knihy.ab­z.cz/prodej/za­klady-psychologie-1

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Andělé

Annas, moc Ti děkuju za radu,můžu ještě poprosit o odkaz?:))
Tj.fajn,já bych se tak o psychoterapii ráda dozvěděla co nejvíc. Celkově psychologie mě už nějakou dobu bere…:)

před 4010 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ten původní odkaz nemůžu najít. Omlouvám se, zapomněla jsem ho vložit. Ale na stránce o studiu psychologie na FF Olomouc jsou uvedeny názvy středoškolých učebnic. Samozřejmě základní pojmy jsou v obecné psychologii.

http://www.pri­jimacky-psychologie.psycho­web.cz/prijima­ci-zkousky-ke-studiu-psychologie-na-vs/doporucena-literatura-ff-up-olomouc.

před 4010 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Vůbec se neomlouvej,nic se neděje,naopak děkuju strašně moc za pomoc,cením si ji,jsi hodná.:)
Začnu tou obecnou psychologií,už kvůli těm pojmům a pak se vrhnu na psychoterapii apod. Děkuju moc.:))

před 4010 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

a co takhle : Allgemeine Psychologie ? :p

  • iv-

před 4010 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

😁))),jste mě dostala -iv- 🙂…já se na to vyprdla. Nějak jsem se k tomu nemohla dohrabat,za to mě to tíhne pořád k psychologii,to budu s chutí hltat.
No ale hl.,že se mám na co vymluvit,že jo?:-D))

před 4009 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

:)

před 4009 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

:))

před 4008 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Dami :), moc Ti děkuju za radu a odkaz,cením si jak od Annas tak od Tebe jako znalce oboru,jaké knihy koupit a hl.také to,že se musím teprve naučit orientovat v pojmech a to se přiznám,že mě hned nenapadlo. Mám z rad radost jako malé dítě,opravdu nesmírně děkuju vám oběma.
:) :) :) :)

před 4009 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

🙂

před 4007 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

🙂

před 4006 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek