Andělé

Poradili byste mi knihy:„Obecná psychologie“ a „Základy psychoterapie“?

Už dlouho mě zajímá psychologie a chtěla bych si tyto dvě knihy přečíst. Na netu jsem je našla,ale nevím,které z tak velkého výběru jsou nejkvalitnější. Dobré recenze má Stanislav Kratochvíl,ale než investuju do knih…poradíte mi prosím někdo?
Děkuju.:)

Nejlepší odpověď
annas

Mně vyhovovala středoškolská učebnice pro tehdejší střední pedagogické školy. V ní byly vysvětleny základní pojmy, takže v dalších učebnicích bylo možné na základy navázat a rozšířit si vědomostí.

Některé středoškolské učebnice jsou uvedené v odkazu.

Jinak máš pravdu, Základy psychoterapie jsou dobře hodnocené. V tomto směru nemám zkušenostil

Další odpovědi
Damiana

Obě knihy dobré.
Pokud tě psychologie opravdu zajímá, nejdřív se musíš orientovat v pojmech a názvosloví, jinak se brzy ztratíš.:-)
Doporučuji ti také Základy psychologie od Marie Vágnerové. Je tam pro počáteční orientaci v tomto oboru vše dobře popsáno. Má i další výborné publikace týkající se psychologie osobnosti a pak vývojové psychologie.
http://knihy.ab­z.cz/prodej/za­klady-psychologie-1

Andělé

Annas, moc Ti děkuju za radu,můžu ještě poprosit o odkaz?:))
Tj.fajn,já bych se tak o psychoterapii ráda dozvěděla co nejvíc. Celkově psychologie mě už nějakou dobu bere…:)

annas

Ten původní odkaz nemůžu najít. Omlouvám se, zapomněla jsem ho vložit. Ale na stránce o studiu psychologie na FF Olomouc jsou uvedeny názvy středoškolých učebnic. Samozřejmě základní pojmy jsou v obecné psychologii.

http://www.pri­jimacky-psychologie.psycho­web.cz/prijima­ci-zkousky-ke-studiu-psychologie-na-vs/doporucena-literatura-ff-up-olomouc.

Andělé

Vůbec se neomlouvej,nic se neděje,naopak děkuju strašně moc za pomoc,cením si ji,jsi hodná.:)
Začnu tou obecnou psychologií,už kvůli těm pojmům a pak se vrhnu na psychoterapii apod. Děkuju moc.:))

gagaga

a co takhle : Allgemeine Psychologie ? :p

  • iv-

Andělé

😁))),jste mě dostala -iv- 🙂…já se na to vyprdla. Nějak jsem se k tomu nemohla dohrabat,za to mě to tíhne pořád k psychologii,to budu s chutí hltat.
No ale hl.,že se mám na co vymluvit,že jo?:-D))

gagaga

:)

Andělé

:))

Andělé

Dami :), moc Ti děkuju za radu a odkaz,cením si jak od Annas tak od Tebe jako znalce oboru,jaké knihy koupit a hl.také to,že se musím teprve naučit orientovat v pojmech a to se přiznám,že mě hned nenapadlo. Mám z rad radost jako malé dítě,opravdu nesmírně děkuju vám oběma.
:) :) :) :)

Damiana

🙂

Andělé

🙂