pusinka50

Pořád nevím, jak si mám vysvětlit novinku u otázek, kde je modře vidět "upravil/a.? Rozumíte tomu?

Např. tato otázka:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nikdy-jsem-nebyl-hyperaktivni-ale-pred-rokem-jsem-zacal-mit-necekane-zachvaty-smichu-a-nakonec-place-je-to-normalni

Pod otázkou je vidět modrým písmem u "upravil/a., že otázku upravil adam.kuby jakožto autor otázky pak a 2× quentos. Aniž by na otázku quentos odpověděl. Mohl byste mi někdo vysvětlit, co to znamená? NějaK POLOPATICKY PROSÍM…:-))) Já té novince nrozumím!!:-)

To snad není myšleno vážně, že quentos a annas tady budou opravovat i drobné češtinářské chyby tázajících??? Takže o co tu vlastně jde, o to pokládat otázky, na které tazatel nezná odpověď, nebo se tu budou opravovat malé češtinářské chyby?? Hrubky mi velmi vadí, ale posunout otazník o mezeru mezi větou a před „ale“ opravit čárku? To už mi fakt připadá moc. Je TOTO ČEŠTINÁŘSKÁ SPISOVNÁ PORADNA NEBO PORADNA NORMÁLNÍCH LIDÍ, KETŘÍ SI NEVĚDÍ RADY?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

jiná odpověď

Já jsem v šoku, že tam Quentos přidává i čárky za slova. To jsme jak ve škole:-(((

Chápu otazník, i když to považuji za zásah do autorství, přesto otazník chápu, je to tu jako pravidlo, že otázka má končit otazníkem. Ale nikde v kodexu o čárkách za slovem nic není!

To mi bude opravovat i I/Y??? To je fakt nářez, tím třeba písemný projev lidí jako já, nebo Redy ztrácí originalitu:-(((

Led to odhadla přesně, extra zásah do autorství:-(((((((((((((­(((((((((((((((((((((((

Já nechcu psát podle Quentose ani podle někoho jiného, já chcu psát podle sebe, tak jak mi zobák narost. Nepíšu nic oficiálního, takže píšu po svojemu.

Četli jste někdo deník Ostravaka, no si představte, že by mu tam někdo opravoval chyby, šak by si pak taků knížku nikdo nekupil.

Další odpovědi
briketka10

ano, rozumím a vyvětlím

Ano vysvětlím Ti to, když já odpovím, tak
mohu celou svou odpověď místo dřívější
doplnit nyní upravit a tím vlastně úplně
celou změnit a postrádá smysl tady být
je to manipulace a nesmysl co se tu stal,
ale já nyní před tím, než doplním, tak to
tam napíšu myslím, že to stačí a ostatní
si tu mou odpověď stihli přečíst snad je
to tak spravedlivější, ale systém, jako
celek je celý nefér opravdu manipulace !!

Už jsem na to téma položila otázku :
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/odkdy-je-zde-moznost-odpoved-upravit-misto-doplnit-dekuji-vam-za-odpovedi

Doplňuji :
pusinko teď se podívej,
že jsem si mohla celou odpověď změnit, ale
proč bych to dělala, když už jste ji všichni četli
a navíc ji nechci ani nijak mazat a nahrazovat..
dole se tedy objeví upravil/a

setapouch

ano, rozumím a vyvětlím

Quentos nejprve přidal čárku před spojku „ale“ a podruhé ubral mezeru před otazníkem. Takže provedl dvě úpravy tazatelova textu.

anonym

jiná odpověď

Podle mě je to super, protože nejdřív můžete dát otázku Máte rádi zmrzlinu? (nebo něco podobného), kde většina lidí dá Ano a pak to můžete změnit na Jste idioti? (nebo něco podobného)

mosoj

ano, rozumím a vyvětlím

Již rozumím. Stalo se to nejhorší. Máme tady soudce z lidu.

quentos

ano, rozumím a vyvětlím

Asi takhle: tuhle jsem adminovi psal v tom smyslu, že sice chápu, že umožňuje mazat otázky, když nejsou pořádně formálně napsané, protože stránka pak nevypadá reprezentativně. Co ovšem bije do očí, je, když provozovatel stránek pak dá do „výběru“ otázku s pravopisnými chybami – v pravidelných intervalech se pak objevuje a bije do očí.
Tak to administrátor vyřešil takto. A podle mého názoru dobře. „Zásah do autorských práv“? Znáte snad někoho, kdo po takovéto úpravě své otázky vylítne: „To jsou moje chyby, co mi je berete!“?

annas

ano, rozumím a vyvětlím

Doplňuji otazníky u „neotázek“. Někdy je třeba přidat větu: „poradíte atd.“, aby věta měla charakter otázky. Otázka totiž bývá zpravidla v závěru textu, takže ji okopíruji a opravím v ní chyby, v dodatku jen zcela výjimečně. Snažím se do stylizace zasahovat co nejméně. Je to možné zjistit v Upravil/a/.

Do tázacích vět, byť s pravopisnými chybami, nezasahuji. Nedávno mě jeden uživatel požádal, zda bych opravila slovo typ na tip.

Ještě opravuji malé písmeno na začátku otázky.

Nevím, zda se testování osvědčí, až je admini zavedou. Chtějí zabránit zbytečným dotazům, proč někdo „neotázku“ skryl, poněvadž zatím znají odpověď jen oni sami.

Víte dobře, že „neotázky“ občas někdo skryl, admin je vrátil někdy až za dva či tři dny na původní místo, takže už je málokdo četl.

Když jsem testovala první den, doplnila jsem nejméně 10 otazníků a upravila asi 2 stylizace, aby otázky dávaly smysl. Takže tazatelé získali hned odpověď.

Je pravda, že admin testování neoznámil, tudíž někteří nepochopili, úpravu si vysvětlili jako mazání!!! .Nazvali mě „mazalem“ … bohužel, nepravda se rychle šíří … I když jsem otázku upravila – bylo vidět i čas..

Jeden tazatel vložil otázku, někteří odpovídali. pak původní otázku smazal a vložil novou,. Odpovědi byly úsměvné. Na toto téma vložila otázku uživaelka kapka. Takovou úpravu bych si nikdy nedovolila udělat – je to nefér.

Úpravy vlastních odpovědí – každý může opravi či doplnit – už to zde v minulosti bylo. Odpověď šlo upravit jen tehdy, pokud odpovídající nedostal bod. Neosvědčilo se, někteří jedinci zneužívali. Nevím, jak to bude v současnosti …

led

ano, rozumím a vyvětlím

Z vysvetlenia quentosa je jasné, že annas a quentos boli poverení moderovať túto stránku, čo znamená pre laikov – pomocní „admini“ s právami úprav textov príspevkov a odstraňovaním závadných. Poveriť touto činnosťou niektorého zo skúsenejších užívateľov je právo administrátora stránky a ako sa hovorí na súde: rozhodnutie je právoplatné. Takéto moderátorstvo je bežné na každej diskusnej stránke.
K otázke quentosa: „Znáte snad někoho, kdo po takovéto úpravě své otázky vylítne: "To jsou moje chyby, co mi je berete!“?" odpovedám: Ano, sú aj takí ľudia, ktorí sú citliví na svoje vyjadrenia a nedovolia v nich meniť ani čiarku, medzi nich patrím aj Ja…
.
Doplnok:
teraz sa opýtam odborníkov, učiteľov jazykov.
Ako písomne zvýrazním dôraz na konkrétny výraz v jednoduchej vete (príklad je z dávnych čias, takže sa nezľaknite:
1 – V izbe sme boli dvaja, ja a Lenin čo visel na stene (dôraz je na moju osobnosť „ja“, Lenina myslím len ako akési pozadie)
2 – V izbe sme boli dvaja, ja a Lenin, čo visel na stene (dôraz je na pojem „Lenin“ nepokladám sa za dôležitú ale Lenina dávam do významového popredia, že to je len obraz dávam do úzadia)
3 – V izbe sme boli dvaja, ja a Lenin čo visel na stene (dôraz je na výraz „Lenin, čo visel na stene,)
Ďalej nebudem rozvádzať, je možné použiť ešte niekoľko variant, ale myslím, že už je jasné o čo mi ide.
A teraz, čo keď "upravovateľ“ nepochopí môj úmysel a upraví text podľa seba aj keď v najlepšom úmysle?
Práve preto nepovoľujem bez môjho súhlasu upravovať moje texty.

orwell

jiná odpověď

Stále si myslím, že právo jakkoliv upravovat nebo mazat otázky by mělo zůstat pouze právem admina. Pokud napíši pravopisnou chybu, dělám v první řadě ostudu sám sobě a ne nějakým stránkám, či sociální síti. Někdy taková chyba může být i záměrná, někým nepochopená a následně upravená, což může vést i ke komickým situacím. Jak dokáže např. přesunutí čárky změnit význam věty dokládá příklad, který jsem nevymyslel, ale moc se mi líbí. Jedná se o nápis na dveřích kanceláře.
Neupravený: „Zde se pracuje, zbytečně nerušte!“
Upravený: „Zde se pracuje zbytečně, nerušte!“

anonym

ano, rozumím a vyvětlím

Jsem pro,jelikož někteří sem vloží otázku,že někdy až žasnu.
Od čeho máme český jazyk?
Chápu,že každý chybu udělá,ale někdy otázka hraničí s debilitou.
Toto je poradna pro všechny lidi,ne jen pro češtináře,ale některé otázky jsou opravdu někdy odstrašující.
Já taky dám někdy odpověď dle své mluvy,to se tak chápe u každého,ale hrubek by se lidé měli vyhnout.
Jsme snad češi.

gecco

ano, rozumím a vyvětlím

  1. Adam.Kuby otázku jen vložil
  2. a 3. Quentos ji upravil*) – doplnil čárku pře „ale“ a zřejmě nedopatřením 2× uložil

___
*) Quentos a Annas jsou moderátoři, kteří vrámci ´pilotu´ mohou opravovat gramatické chyby v otázkách

ReHu

jiná odpověď

Někdy to možná opodstatnění má. Záleží na té které úpravě.
Mě třeba po odstranění a vrácení otázky, bylo přesunuto slůvko díky do té spodní doplňovací části.
Jinak nic.
(Až na hloupé poznámky, že jsem si dotaz smazala sama 🙂 )

marci1

jiná odpověď

Když byla zavedena možnost „Upravil/a“, domnívala jsem se, že svou otázku může upravit jen tázající. To, že otázky budou „opravovat“ tzv. moderátoři v rámci pilotu by mě opravdu nenapadlo. Myslím si, že to není opravdu dobrý nápad. Uživatelé-tázající se budou cítit jako školáci a budou si zde připadat, jako by jejich otázky byly cenzurovány. Doufám, že je to jen opravdu jedno z možných řešení pilotu a bude zvoleno zcela jiné. ☹

Odpovědi.cz

ano, rozumím a vyvětlím

Milí uživatelé,

s rozšířením možností úpravy otázek se na nás obracíte s dotazy na popis a princip této funkce. Každý uživatel může jedenkrát upravit svou otázku nebo odpověď v případě chyby, překlepu, doplnění atd. Uživatelům, kteří záměrně zneužijí úpravu ke změně významu otázky nebo odpovědi bude příspěvek odstraněn. Veškerá historie úprav je zaznamenána a lze jí zobrazit pod odkazem Upravil/a, který se po úpravě zobrazí vedle odkazu Nahlásit.

Právo na úpravu příspěvku má také administrátor a někteří vybraní uživatelé. Upravujeme příspěvky hlavně proto, aby ze serveru nemusely být odstraněny a tazatel tak nepřicházel o odpovědi. Kdokoliv nebude s úpravou svého příspěvku spokojen, může se obrátit na administrátora serveru (info@odpovedi.cz), se kterým se dohodne na výsledné podobě svého příspěvku.

Administrátor průběžně kontroluje všechny úpravy příspěvků.

U položené otázky se snažíme dbát na to, aby vyhovovala pravidlům českého pravopisu. Diakritiku neřešíme, protože velká skupina uživatelů využívá mobilní zařízení. Úpravu otázky prosím, vnímejte jako užitečnou službu a ne jako účelný zásah do autorství. V popisu otázky necháváme uživatelům volnou ruku a možnost vyjádřit se individuálním způsobem (zde je i větší prostor).

Věříme, že většina uživatelů nalezne způsob jak tyto změny ku prospěchu využít a nebude prvoplánově řešit jejich zneužití.

S dalšími dotazy se na nás můžete obracet na info@odpovedi.cz.

Odpovědi.cz

Milí uživatelé,

s rozšířením možností úpravy otázek se na nás obracíte s dotazy na popis a princip této funkce. Každý uživatel může jedenkrát upravit svou otázku nebo odpověď v případě chyby, překlepu, doplnění atd. Uživatelům, kteří záměrně zneužijí úpravu ke změně významu otázky nebo odpovědi bude příspěvek odstraněn. Veškerá historie úprav je zaznamenána a lze jí zobrazit pod odkazem Upravil/a, který se po úpravě zobrazí vedle odkazu Nahlásit.

Právo na úpravu příspěvku má také administrátor a někteří vybraní uživatelé. Upravujeme příspěvky hlavně proto, aby ze serveru nemusely být odstraněny a tazatel tak nepřicházel o odpovědi. Kdokoliv nebude s úpravou svého příspěvku spokojen, může se obrátit na administrátora serveru (info@odpovedi.cz), se kterým se dohodne na výsledné podobě svého příspěvku.

Administrátor průběžně kontroluje všechny úpravy příspěvků.

U položené otázky se snažíme dbát na to, aby vyhovovala pravidlům českého pravopisu. Diakritiku neřešíme, protože velká skupina uživatelů využívá mobilní zařízení. Úpravu otázky prosím, vnímejte jako užitečnou službu a ne jako účelný zásah do autorství. V popisu otázky necháváme uživatelům volnou ruku a možnost vyjádřit se individuálním způsobem (zde je i větší prostor).

Věříme, že většina uživatelů nalezne způsob jak tyto změny ku prospěchu využít a nebude prvoplánově řešit jejich zneužití.

S dalšími dotazy se na nás můžete obracet na info@odpovedi.cz.

pusinka50

Vadí mi hrubky, derou mi nervy a nejsem vůbec proti tomu, aby se zde opravovaly. Čím více, tím lépe. Ale uvedu příklad: Také někdy udělám mezeru mezi koncem otázky a dotazníkem, úmyslně, aby zdůraznila otázku. Takže odteď je to tady mluvnická chyba. Budou se opravovat odpovědi, nebo jen otázky??? A nevadí 3 otazníky za touto otázkou, nebo smí být jen jeden?

pusinka50

Já mluvila o drobných chybách a ne o hrubkách. Jugare, tímto do tebe opravdu vůbec nerýpám, ale třeba ty zásadně neděláš mezery mezi větami (viz odpověď na mou otázku) a někdy ti unikne i čárka mezi slovy a občas i hrubka.
Tak proč ti to annas či quentos neopraví? Opravdu to neber teď osobně, chci se dopídit pravdy, jak to zde tedy od teď funguje

briketka10

pusinko
Omlouvám se
nyní vidím, že jsem odpověděla úplně na něco
jiného, než jsi se ptala, ale nepodívala jsem se
na tu historii to mě taky zmátlo. Vidím poprvé.
Díky za upozornění.

pusinka50

oki:-)

briketka10

zzzlatokopko

Ty tomu snad taky rozumíš viď pusinka50
se ptala na to upravit místo doplnit, ale
všichni jste do toho zamotali annas a
quentose jen proto, že máte některou
svou otázku ve výběru a ta je s chybami
a ty je potřeba opravit.
Je to sice nespravedlivé, ale je to tak.

zzzlatokopka

Quentosi já „To jsou moje chyby, co mi je berete!“? Já chci svoje chyby.

Tak to mi to budeš opravovat i slohově, a taky bys mohl mé slova měnit za synonyma, abys mi rozšířil slovní zásobu:-((( Kde končí ta oprava chyb? Má to vůbec nějaké hranice?

Ale jsem ráda, že si se k tomu postavil jako chlap a vyjádřil se, spousta lidí by tu otázku zbaběle smazalo.

zzzlatokopka

Já nepotřebuji být ve výběru otázek, ale chci si psát svoje „by jste“.

briketka10

pusinko

potom až si přečteš mou odpověď já ji sama
doplním uvidíš,že ani annas ani quentos v tom
nemají prsty, jen my sami můžeme toto udělat
a odpovědi měnit, jak chceme každý sám celou
vymazat a napsat kravinu, nebo co nejlepší, aby
byla na 1 místě vždyť se nad tím stačí jen zamyslet,
aby to každý pochopil a dělal tu chytrýho no néé ?

ptáč

Možná v budoucnu budou měnit stylizaci otázek a odpovědí. Pusinko5O, možná opraví i to Pusinko5O, protože na konci není 0, ale O – velké o. Možná se někdo z nich v rámci vyřizování osobních účtů rozhodne změnit otázku tak, aby tazatele zesměšnil.
Takže moje zakončení toho, co bych chtěl sdělit, je to, že začnu psát čárky (nebo pro mobilní zobrazení čárečky) jinde ,abych nevipadal ,jako kdybych vyšel nějakou schule.
Docela rozumím tvému rozrušení ,v té chvýli vzniknou chyby.
Pro opravovatele chib, začněte oprrrravovát – 3, 2, jedná, teď!

pusinka50

ptáč, mýlíš se, je to pusinka50 s číslem nula a nikoliv velké O. Napiš si to ve Wordu, ať vidíš ten rozdíl v písmu:-((

briketka10

ad ptáč

o Tvou odpověď se tady nejedná admini ji
jistě nedají do výběru otázek nemusí se
opravovat pravopisné chyby zde se hovoří
o zcela jiném chápeš to.

setapouch

Jugar: „Jsem pro,jelikož někteří sem vloží otázku,že někdy až žasnu.
Od čeho máme český jazyk?
Chápu,že každý chybu udělá,ale někdy otázka hraničí s debilitou.
Toto je poradna pro všechny lidi,ne jen pro češtináře,ale některé otázky jsou opravdu někdy odstrašující.
Já taky dám někdy odpověď dle své mluvy,to se tak chápe u každého,ale hrubek by se lidé měli vyhnout.
Jsme snad češi.“

Takový gól do vlastní branky! Nadělal jsi tolik chyb, že do tolika snad ani počítat neumím, ale máš drzost písemný projev druhých… Gratuluju :D

gecco

Setapouchu – už jsme na to přišli…
Jugar je přece genius a ´pan dokonalý´ – on chyby nedělá…
;-DD

anonym

V ničem dokonalý nejsem,jen sem nedávám ty vaše DD,lol a tvl btw a podobné nesmysly.
Chachaři.

zzzlatokopka

😁

gecco

Setapouchu – (y) -máš pravdu!! – té druhé úpravy jsem si nevšiml…
😉

setapouch

Mám vždycky pravdu. Krom případů, kdy ji nemám.

anonym

Pak jí mám jí mám a to ve většině!!!