ivzez

„Poprala“ by se naše pošta s takovou „adresou“? Doručila by takový dopis?

Islandská pošta to zvládla: http://extras­tory.cz/turis­ta-si-nepamatoval-adresu-tak-misto-na-obalku-nakreslil-a-dopis-skutecne-dorazil.html
_______
Doplňuji:

Zase je těžké vybrat odpověď. Ale tentokrát ohodnotím doručení
kartičky zdravotní pojišťovny → za snahu zaměstnanců pošty.

Nejlepší odpověď
Dochy

Těžko říct. Přestože v mnohém mám o české poště dost slabé mínění, jde spíš o organizaci jako celek než o konkrétní lidi. Věřím, že většina lidí z pošty by se snažila a pokusila dopis doručit. Mně se například ve schránce ocitla moje kartička zdravotní pojišťovny, kterou jsem pravděpodobně vytrousil před poštou. Na kartičce není adresa a my jsme se přistěhovali do města jen pár měsíců před tím.

Další odpovědi
annas

Pokud by se našel svědomitý „počťák“ jako v Čapkově pohádce, tak určitě ano.

Ale myslím si, že se pošta snaží, i když ne všude. Záleží na lidech. a místě. Doručí dopis třeba s adresou na jméno za svobodna, s chybnou ulicí, apod.

Nebo i na chalupu bez bližší adresy. Možná by i doručili dopisy i podle plánku. Opakuji – záleží na ochotě, zodpovědnosti atd.

Ale ani jinde nejsou svědomití doručovatelé.

Např. Kuriózní doručení do Británie (a tady přestává legrace): 2 stejné pohlednice na stejnou adresu, podané ve stejný den, 10.12.2017 došly 29.1.2018, na razítku pošty byl datum 25.1.2018!!!!!
Balíčky (viz bod 4) došly asi nedopatřením UŽ 29 prosince."

https://www.va­sestiznosti.cz/stiz­nost/21688/za­merne-nedoruceni-zasilky-do-zahranici-z-posty-olomouc-mesto-a-posty-mohelnice

Po přijetí zásilky na poště se dopisy i balíky odesílají do centra, kde se třídí podle PSČ. Ty, které mají špatné PSČ, se pak dohledávají ručně .

Byla jsem na exkurzi v centru automaticého t třídění zásilek., Správně označené zásilky se zařadí, ma místo,. kam patří, ty špatně označené
sedávají jinam.

Podle informací pracovníků zkoumají, zda je správné PSČ, nebo místo doručení. Třeba podle ulice. Někdy se podaří, jindy nikoliv.

Někdy pomůže i pozornost pracovníka pošty, když zásilku přebírá. Ale je to spíš o doporučených a balíků,. U obyčejných dopisů se omyl zjistí až v centrále třídění.

Pepa25

Řekl bych, že to nebylo až tak těžké, příslušnou farmu jsem našel (na 90%) na mapě podle popisu během pár minut, i když mám znalost místopisu proti islandskému pošťáku zanedbatelnou 😉 Nejbližší dům je několik km daleko, jede se k němu jinou cestou.

Samozřejmě jiná věc je ochota. Ale věřím, že by se našla na venkově mezi pošťáky i u nás. Kdysi dávno došel dopis příbuzné na lesní brigádu v Jeseníkách, kde bylo jen jméno a „Vídly na Moravě“ …

Zdroj: https://mapy.cz/s/re­pujocera

led

Dedinská pošta by s tým nemala problémy, na rozdiel od veľkých oblastných pôšt tam ešte poštu triedia ručne.
V prípade strojovej nečiataľnosti adresy sa zásielka (dopis) dáva na úsek manuálneho triedenia a tu už ide naozaj o fantáziu a ochotu sa s takouto adresou „popasovať“ aj na úkor svojho voľného času. Ale verím, že sa ešte aj medzi poštovými pracovníkmi nájdu zanietení amaterskí detektivi ochotní sa aj s takouto záhadou popasovať.

Kelt

Pokud je adresa přehledná, tak by neměl být problém. Jsou tam orientační body a potřebné údaje.

Kepler

No nevím, osobně mám o ČP nízké mínění, protože s ní mám velmi špatné zkušenosti. Ale možná by doručila, pokud by na pobočce byla nějaká ochotná doručovatelka. Takovou jsem ale za posledních 10 let ještě nepotkal.

nyjono

Není to o poště jako takové. Je to o lidech.
A na Islandu to v tomto případě asi není barák na baráku.