postcd

Poplatek za svoz komun. odpadu při absenci trv. bydliště?

je ze zákona možné se vyhnout poplatku za svoz. komun. odpadu pokud v daném místě nemám trvalé bydliště ale jsem vlastník té nemovitosti? A co když nemám vůbec trvalé bydliště (jsem odhlášen) to mě nikdo nemůže nutit platit tento poplatek?

Nejlepší odpověď
zjentek

nemusíš vlastnit vůbec nic, včetně trvalýho pobytu a nikomu a nic pak platit nemusíš ..nejlepší je vše (včetně tý nemovitosti) darovat těm, kdo se o tebe na oplátku královsky postaraj a veřejně si užívat neplacení ..no vlastně zdrav. pojištění „jim“ musíš dávat furt, to se nedá nic dělat, to je zlodějna, to voni z tebe udělaj OBZP ..no ale ostatním (včetně popelářů a ČT) už se můžeš s poplatkama fakt jenom vysmát někde z ústraní ;)
..myslím, že tohle teď bude dělat čím dál víc lidí ..až se jim nakonec podaří shodit tu „síť“ ;o

Další odpovědi
Drap

Vše záleží na místní vyhlašce. Přečti si ji. V každé obci to může být jiné.

zzzlatokopka

Nevím jak jiné města, ale pokud má někdo trvalé bydliště v Ostravě na úřadě, tak poplatek za odpad neplatí:-(((

cukrar

Vy nemáte trvalé bydliště? Tomu nevěřím.
Odpad se platí dle vyhlášky obce, třeba jen za nemovitost.

marci1

Asi by ses mohl jedině odhlásit z trvalého pobytu v ČR, s tím, že budeš pobývat v zahraničí.

Pepa25

Jako u všech otázek na placení za odvoz odpadu: není možné odpovědět bez znalosti obce, liší se to!