Kulpix

Posloucháte stále klasické MC kazety?

A co takhle WALKMAN? Našel by se u Vás ještě?

Máme kazet plno, i toho Walkmana někde…

Nejlepší odpověď
briketka10

jiné

Občas si nějaké kazety poslechnu, protože na nich
jsou identické nahrávky, písně, které nikde neseženu.

Mám plno MC kazet z mládí tzv. „Origošky“ z různých
burz v Praze. A zakoupených po bazarech. Walkmany
mám 3, ale funkční jen jsou 2. Sony a Philips.

V prodejně Tesla měli Sony byl to taky držák první u nás
za 2.700,– Kč ten už mi tedy nehraje.Musela jsem šetřit
z kapesného na SOU. Za to hrál perfektně.
(strašný oranžový sluchátka na pochromovaným půlkruhu)

Magnetofon mám Toshibu starý 33 let z Tuzexu. Koupený
z mé první výplaty a pořád hraje. Občas zamotá kazetu.
Má na to nárok. Je to skoro starožitnost, ale z kovu.
To se už dne jen tak nevidí. Všechno je z umělé hmoty,
nebo nevím. Houby to vydrží.

Další odpovědi
ten který je

jiné

Mám jich mraky. Jsou to převážně chromky. K nim mám ještě funkční přehrávač – rekorder Sony. Něco jsem prodal a něco daroval. Přesto mi toho zbylo hodně. Někde mám i ten walkman. Nic z toho už nepoužívám.

dubraro

Mám i Walkman

Mám několik set kazet, špičkový kazetový magnetofon i walkman. Ale používám to velmi zřídka, nejčastěji poslouchám internetová rádia.

marketa54321

Mám, stále poslouchám.

sesednizkola

jiné

Kazety měl jsem z nostalgie, pak jednoho dne uklízecí nálada mě chytla a všechny jsem vyházel. Chtěl jsem je ponechat pro památku, ale v podstatě nic na čem by mi záleželo jsem nenašel (narozdíl od kazet VHS, ty mám na památku dvě).

Dneska jsou už přežitý i „empétrojky“, natož MC kazety. Jo gramofonové desky, to je něco jiného. To má kouzlo a svuj typický šrum, co si většina i mladších lidí ráda poslechne. Dneska koupíš chytrý telefon co ti vydrží přehrávat hudbu celý den bez dobití za 1500 a 64GB karta, že to ani nestačíš zaplnit. Je jiná doba, no. Ale přetáčení propiskou mělo své kouzlo.

Kepler

jiné

Měl jsem a vyhodil. Poslední šumítko, které to bylo schopné přehrát, se už dávno rozpadlo.

jáára

jiné

Celou sbírku jsem před lety daroval.

autacek

Nevím, co je to MC kazeta…

Dochy

Mám i Walkman

anonym

Kazety mám, ale neposlouchám.

z nostalgie si pár kazet nechávám, ale poslochat je by bylo sebemrskačství, dobře víte že ten záznam není příliš trvalý a po čase se páska značně poškozuje, natahuje … v dnešní době poslouchám zamozřejmě zvuk převážně z digitálních nahrávek ve formátech FLAC, MP3, VORBIS, … nejvyspělejší z těchto uvedených je v dnešní době formát OPUS, ty jsou o tolik kvalitnější a vyspělejší než co dokázaly uchovat MC kazety že se k nostalgii prakticky už není příležitost ani chuť vracet.