Putin

Pomůžou proti uprchlíkům protesty? Dá se proti tomu něco dělat?

A co by udělal Tomio Okamura, který proti tomu tvrdě vystupuje, kdyby byl prezidentem? Za reakce děkuji!

Nejlepší odpověď
pusinka50

Smazala jsem si omylem celou odpověď, tak teď už jen krátce. Myslím, že by jistě pomohly hromadné protesty a demonstrace po celé zemi. Myslím, že EU by neriskovala velké nepokoje v naší zemi a může se stát, že nepokoje začnou i v jiných zemích.

Lidé si ale neuvědomují celé riziko přijetí uprchlíků. Nejen, že doplatíme na to, že je budeme muset živit, ale hrozí reálné nebezpečí, kdy místo zubožených lidí válkou a žen s dětmi jsou mezi uprchlíky samí mladí silní muži. Kdy je možné, že jde o plánovanou invazi Islamistů-džihádistů do Evropy.

Nevím, co by udělal Tomio Okamura, ale myslím, že by reagoval tvrději s větším nátlakem na EU než Zeman.
Doplňuji:
ad led: dovolím si s tebou nesouhlasit. Mluvíš tak, jak mluví EU, aby si obhájila své názory. V r. 1968 z naší republiky utíkali lidé, kteří požadovali azyl v západoevropských zemích. Ale to byli političtí utečenci, kteří podepsali Chartu77, Dva tisíce slov atd., díky čemuž přišli okamžitě o své zaměstnání v naší zemi a velmi těžko hledali jiné, samozřejmě podřadnější. Každému v celém světě bylo jasné, že to jsou pouze zoufalí lidé, kteří chtějí jiný režim a najít si práci, když ČR jim práci neposkytla. Teď jen má EU vymyšlený argument: že sami jsme byli uprchlíky a teď odmítáme uprchlíky přijmout. Byli jsme také tenkrát v plusovém rozpočtu, ale nyní máme už skoro 2 biliony dluhů. Opravdu chceš, aby nám zvedli daně a pojištění, abvchom stále narůstající počet uprchlíků stačili uživit? Pamatuješ si vůbec rok 1968? 🙂

Další odpovědi
klumprt

Protesty jsou nutné k tomu, aby si vládnoucí kruhy nemyslely, že občané jen tiše sklopí hlavu a budou usilovně živit další hladovce a smíří se se zhoršením bezpečnostní situace.
Je třeba zesílit ochranu vnějších hranic Schengenu. Když to bude nutné, tak ostnatým drátem a ozbrojenou pohraniční stráží. Námořní trasy blokovat tak, že po vyložení cestujících (za účelem jejich vrácení zpět) se každá pašerácká loď zabaví a zničí. Podporovat vlády zemí na druhé straně moře, aby si tam udělaly pořádek. Zlikvidovat Islámský stát. Pak by se vidělo.

Kura

Pepa25 : Doufám, že jsi se přihlásil i k tomu, že si pár uprchlíků vezmeš přímo k sobě domů !!! A doufám, že ti nebude vadit, že tvá matka, žena a dcery budou těmito uprchlíky považovány za nečisté a nebudou je brát jako hostitele, ale jako podčlověky, které mohou kdykoli znásilnit nebo podříznout.

Drap

Prezidentmá na tyto věci minimální vliv. Nerozhoduje o tom. Je to věcí vlády.

led

Možno sa teraz začnete na mňa hnevať, ale položme si otázku inak, príkladom z našej nedávnej histórie.
Čo sa dialo pri politických emigráciách v roku 1948 a 1968? Odvrhli cieľové západné štáty politických emigrantov z Československa, alebo ich zavrhli a poslali naspäť? Veď aj vtedy boli hromadné emigrácie, ešteže sa nemuselo plávať cez more. Ako sa cítili vtedajší emigranti po začlenení sa do života v západných štátoch? Myslím, čo potvrdzujú aj fakty, že mnohí sa začlenili do hnutí a organizácií v súlade so zahraničnou politikou týchto štátov voči vtedajšiemu zriadeniu v ČSSR, čím prispeli aj svojou hrivnou k rozpadu Československa a socialistického zriadenia. Veď ešte teraz sa tým chvália.
Nehovorím o ekonomických emigrantoch vtedy i dnes – to je trochu iná kapitola. Ale ako sledujem médiá aj vaše príspevky, hovorí sa všade o „politických migrantoch“.
Ak pozriem životnú dráhu Tomio Okamura, vidím v ňom človeka, ktorý prežil svoj život v miestami až protichodných politicko-hospodárskych zriadeniach a ľudského postavenia, poznajúceho upätosť tradicionalizmu Japonska, koniec socializmu v Čechách a nástup tržného hospodárstva v Českej republike, čo muselo na jeho zmýšľaní zanechať hlboké stopy.

Pepa25

Osobně jsem udělal to, že jsem podepsal tuto petici: http://www.pe­tice24.com/ke­sane_za_pijeti_syr­skych_uprchlik
a snažím se všem vysvětlovat, že vyvolávání paniky z uprchlíků je mediální masáž.

led

pusinka50,
pamätám si aj obdobie pred Pražskou jarou aj obdobie po Auguste 1968, zažila som aj streľbu, aj pach pálených dokumentov… chápem aj naivnú dôvetu v slová bývalých disidentov. Ale nemôžem súhlasiť že utekali a o azyl žiadali len ľudia, čo podpísali Chartu…, 2000 slov… a podobné a vlastne svojim podpisom verejne vystúpili proti vtedajšiemu zriadeniu. Práve naopak, väčšina z týchto signatárov ostala v republike. Ale utekalo aj množstvo iných, v takejto dobe sa pomerne ťažko rozlišovalo medzi politickými a ekonomickými migrantami, preto boli, okrem tých niekoľkých už vopred vytypovaných, dočasne boli to aj roky, sústredení v zabezpečovacích a triediacích táboroch.
Ale hovorila som aj o tých, ktorí prekonali aj túto zábranu a začlenili sa do života. Nič nie je také jednostranné ako sa zdá, ako nám servírujú politici a médiá, ako vidíme len v našom blízkom okolí, treba si všímať nielen vlastné okolie, ale aj širšie súvislosti, niekedy až nebadateľné, ale pevne pospájané.

pusinka50

led: můj otec pracoval ve vysoké funkci. Když jako komunista, který opravdu od války věřil režimu, po vstupu ruských vojsk zjistil, že se mýlil, podepsal 2.000 slov. Okamžitě ho vyškrtli ze strany a přišel o místo ve vládě. Hodně těžko pak hledal jakoukoliv práci. Mnohokrát mi vyprávěl, jak to tenkrát v r. 1968 celé bylo a jako bývalý vládní pracovník mi vyprávěl informace skutečné, nikoliv ovlivněné médii a politiky.

led

Poznám konkrétne prípady, ano, mnohí boli vylúčení v rámci „husákovských čistiek“, mnohí prišli o prácu a boli radi, keď dostali vôbec nejakú prácu, ja osobne som mala zákaz opustenia republiky (aj služobne!, takže vždy musel byť pripravený náhradník), ale je pravda, neprišla som o miesto vo vláde, lebo som tam ani nebola… informácie z ktorých čerpán sú buď moje vlastné skúsenosti, alebo skúsenosti dôveryhodných prameňov (ktorí ani dnes nesúhlasia so zverejnením) a nielen z československých a prosocialistických médií, ale i zo zahraničných spoľahlivých zdrojov.
Na svojich cestách som sa stretla aj s mnohými emigrantami z povojnových (48) i obrodeneckých(68–75) a neskôr ponovembrových(89–90) čias a vždy sme si našli čas aj na spomínanie nielen ich života v Československu, ale i začiatkov v emigrácii. Preto sa niekedy smejem a hnevám súčasne blábolom v médiách, hlavne o ľuďoch, ktorých osobne poznám.

led

dostala som zaujímavú odozvu na moju odpoveď. Nedalo mi nepodeliť sa s vami o časť odpovede:
„Neviem ako vy, ale ja som to obdobie prežila a viem, že to nebolo len "pár desítek (max pár stovek“ ale boli to tisíce, ale tak ako z Afriky, Ázie, aj naši emigranti sa grupovali z celého socialistického tábora, nielen jednotlivo ale aj v celých vlnách. Neboli to len ekonomickí emigranti, ktorí v naivite hľadali šťastie a pečené holuby v zahraničí. Ale boli to aj tisíce mozgov a šikovných rúk – ktorých zmýšľanie nesúladilo s myšlienkami socializmu. To, čo je v súčasnosti, je obdoba takýchto únikov z ich bezvýchodiskových situácií vo vlastných krajinách (prevažne ekonomickí emigranti) a s nesúhlasom politiky vlastnej krajiny (politickí emigranti). Ekonomickí / politickí emigranti. Toto treba rozlišovať. V New Yorku napríklad štvrť Bohémia je plná práve týchto povojnových emigrantov. Bránili im USA vo vstupe do krajiny? Ano, čiastočne tým ekonomickým, tu si vyberali. Politických, práve naopak vítali ich a neskôr využívali v činnosti proti socializmu a komunistickým myšlienkam vo svete.
Krátko po 2.svetovej vojne nás zasiahla imigrantská vlna z Grécka, kde bol fašistický prevrat, mali sme im zamietnúť prístup? Podobne emigranti a „navrátilci“(ako ich volali) z Juhoslávie po rozchode Tita so Stalinom. Kam mali ísť, hlavne keď ich predkovia boli z našich zemí. Neskôr bola takáto vlna z Afganistanu, mali sme im zakázať vstup? Veď títo ľudia sa začlenili do nášho života a nebyť malého rozdielu v odtieni kože a vzraste väčšinu ani nerozoznáte od nás.
Nehovorím, aby sme sa prispôsobovali ich kultúre, náboženstvu a zvykom. Máme platné zákony, ktoré musia aj oni dodržiavať. Píšem o vlastných skúsenostiach nielen u nás, ale aj zo zahraničia. Stretávala som sa so životom aj v multi etnických spoločnostiach. Toto, čo vy tu píšete, čím sú rozoštvávané národnosti proti sebe je dôsledok politiky, ale nie príčina exodu národov 3.sveta.
Príčina je v inom, nie v náboženstve, zvykoch. Skúsenosti hovoria: nestačí len odstrániť problém, opraviť závadu, ale v prvom rade treba odstrániť príčinu problému. "
je to tiež jeden z názorov…

led

Ďalšie názory teraz vidno na ČT1 Máte slovo s M. Jílkovou

Pepa25

pusinka: uprchlíci nejsou žádnou „plánovanou invazí Islamistů-džihádistů do Evropy“. Pokud vím, tak islamisti naopak míří do Sýrie, aby si tam vybudovali stát po svém. Utíkají ti, kteří s tím nesouhlasí nebo jsou tam pronásledováni …

pusinka50

Pepa25: víš, mám bratrance, který se stal muslimem. Nikoliv agresivním Islamistem. Ale stačila mi krátká scéna v našem původně klidném rozhovoru, kdy pojednou můj klidný, hodný bratranec vyskočil ze židle a se zvednutou rukou (jako Hitlerovci) začal křičet, že jich jsou miliony a že ovládnou Evropu atd.!! Myslím, že v tomto svém názoru jsi opravdu naivní, promiň, nechci se tě dotknout. Mezi uprchlíky nejsou žádné ženy ani děti, 99,99% z nich tvoří mladí silní muži!! Opravdu si myslíš, že tito muži prchají od svých rodin jen proto, aby se jim v Evropě vedlo lépe, co se jejich politických názorů týká a nechají své rodiny a děti doma??!

zzzlatokopka

Fakt a kde maj své ženy a děti? Proč tam skoro žádné nejsou?

Koho bys poslal ty do bezpečí? Sebe? Nebo ženu a děti? Jel bys bez nich?

arygnoc

to tvrdia oni.

mohamedáni sú nebezpečenstvom už od osmanskej ríše v 15. storočí ( http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ex­panze_Osmansk%C3%A9_%C5­%99%C3%AD%C5%A1e_na_Bal­k%C3%A1n ).

;-Q

Pepa25

Proč sem taháte Osmanskou říši? Turci expandovali v Evropě stejně jako bojovali proti Peršanům (také muslimům) nebo v Africe …

ten který je

Podívej se také na jiné zprávy než na Novu,podívej co se děje v západoevropských městech.

Pepa25

ten který je: já se nemusím dívat na zprávy, já do Západní Evropy pravidelně jezdím 😉

ten který je

To pochybuju.

kapka

Pepo25, zavidim ti tvuj klid a presvedceni, ze je vse ok.

Pepa25

kapka: já neříkám, že je vše OK!! Problém jsou tisíce lidí dostávajících se přes Středozemní moře i přistěhovalecká ghetta kolem některých měst (Paříž ..). Akorát si nemyslím, že situaci prospějeme sabotováním návrhů EK …