Complex

Pomůže se schovat do domácího bezpečnostního krytu na zahradě před atomovou bombou?

Odpovědi
Kepler

Na chvíli určitě. Okamžitě se nevypaříš a na radiační nemoc možná umřeš až po několika letech. Pokud dřív neumřeš z nedostatku všeho.

Kryšpín

Záleží jaká to bomba bude a v jaké vzdálenosti od krytu..

Edison

Pokud bude dostatečně dimenzován, pak ano. Otázkou je, co se stane, až vylezeš. Je třeba mít na paměti, že jednou vylézt budeš muset. Je to jen otázkou času. Nejspíše kvůli zásobám. A co bude na povrchu… doporučuji starší film Vlákna (Threads): https://www.csfd­.cz/film/4700-vlakna/prehled/

Mp2

Pomůže.

Otázkou je, zda z něj bude jak vylézt a jak velké budou zásoby.
Kryt musi mit nejen zasoby, ale i vyřešené WC a nějake zpusoby zakladni hygieny..
Co se zasob judla týče, vydrží.. Ale jak s vodou "

Kdyby se jedbalo o kryt americkeho prezidenta, zasoby budou jiste i vetsi.. A určite by byl vybaven jako na ISS filtrací moči :)

Takže výbuch přezijes.. Ale musi byt jak vylezt ven, aby z krytu nebyla kobka.. Třeba bjde otraveny vzduch a všude radiace.. :)