12kolemjdouc

Pomůže policie, když vám majitel domu vulgárně nadává, ačkoli stojíte na před jeho domem na veřejně přístupné cestě?

Venku bylo silne slunce, tak jsem se musel postavit do stinu. Stal jsem pred domem jednoho chlapa a ten zacal vulgarne nadavat, prestoze jsem nestal na jeho pozemku. Stal jsem na ceste pred jeho domem. Nevim jestli to je proti zakonu. Kazdopadne vulgarne nadaval a to nejde. Prijede policie, kdyz ji zavolam kvuli necemu takovemu? Rad bych si to s nim vyridil jinak, ale nechci udelat nic protizakonneho­. Dik.

Odpovědi
Alesh

Stát na cestě můžeš, i když není tvoje a nikdo tě z ní za normálních okolností nemůže vykázat a to ani vlastník té komunikace. Totéž platí o pozemku, který není oplocen nebo jasně označen, zkrátka můžeš někomu přejít po lese, po poli, po louce, vykázat tě nemůže.
Pokud jde o nadávání, je to jasný přestupek, většinou se na to volá městská policie. Ale na vesnici by se to tedy mělo řešit přes PČR. Je to přestupek proti občanskému soužití → správní řízení → pokuta.

cukrar

Už tam nestojíte, tak policii již nevolejte.

elkon

Stát můžeš samozřejmě na veřejném místě kde je libo (pokud to má nějaký smysl). Nejednodušší je stoupnout si jinam. Vůbec bych se tím nezabýval. Prostě odejdu. Před tím bych mu ale řekl něco od plic.

Kryšpín

Možná si dal čouda a nadával sám sobě.