bestak

Pomůže mi poslech k naučení jazyka?

Na gymplu jsem měl němčinu hodně nadrcenou, maturoval jsem z ní. Na vejšce se ze tří hodin týdně stala hodina a půl a celkově to se mnou šlo z kopce. Na to, že je němčina můj „hlavní“ jazyk, mám dost pocit, že v ní plavu. Teď jsem objevil skvělý web (http://www.dw­.de/deutsch-lernen/nachrich­ten/s-8030), kde jsou namluvené pomalu i rychle německé zprávy – včetně textu. Myslíte, že když si k tomu každý den poctivě sednu a budu zprávy poslouchat, i když jim teď vůbec nerozumím, že se výsledek dostaví?

Nejlepší odpověď
anonym

Určitě ano :) Držím palce :) Chce to hodně trpělivosti a půjde to němčina lépe.

Další odpovědi
ivzez

Pomůže.
Deutsche Welle je dobrá volba, prohledejte si jejich web, vedle
zpráv tam najdete i kurzy němčiny, poslechová cvičení, videa, …

Pokud jste z němčiny maturoval, měl byste být přibližně
na úrovni B1 – doporučuji začít cvičeními pro tuto úroveň,
(ev. se můžete vrátit k A2 pro zopakování a procvičení).
Úroveň B2 už odpovídá naší základní státní jazykové zkoušce.

Odkazy:

Kurzy:
http://www.dw­.de/deutsch-lernen/deutschkur­se/s-2068

Audiotrenér:
http://www.dw­.de/deutsch-lernen/audiotra­iner/s-3657

„Telenovela“ (videa, interaktivní cvičení, podcast, … – úroveň B1 až B2):
http://www.dw­.de/deutsch-lernen/jojo-staffel-1/s-31564

Máte-li možnost, zkuste i TV zprávy. Budou sice v normálním tempu,
ale zase jsou doprovázeny obrazem, takže porozumění bude o něco
snazší. Dobré jsou i předpovědi počasí a reklamy (ty o něco méně).

Moderátoři (rádio i TV) mívají dobrou výslovnost
(v reklamách většinou také, ale ne vždy),
díky tomu se zprávám dá poměrně rychle začít rozumět.

Pokud byste narazil na nějaký problém,
klidně se tu zeptejte.

VaKo

Samozřejmě! Říká se, že je to snad nejlepší způsob jak se naučit cizím jazykům. Navíc
v historii, když lide objevili nový kmen/civilizaci, jediný způsob jak se naučit jejich jazyku byl takový že poslouchali (ano muselo to být těžké, učili se asi 10 let, to víte dříve byli lidé trpěliví :D )

Kankys

já se učil podle filmu a seriálu.

Awe

já se anglicky učil díky her online,převážně wowka a taky jsem uměl úplné h…Ono chce to čas ale potom to půjde samo

Brozma

Myslím, že jo. Já jsem se angličtinu také naučil částečně odposlechem, ale gramatiku jsem musel šprtat (I když mám v angličtine potíž s předpřítomným časem, ale pracuju na zlepšení). Doporučuju ti ale poslouchat čistou němčinu, žádné nářečí, žádný přízvuk(to by ti mohlo zkazit výslovnost) Nejhorší by bylo, kdyby si poslouchal Saskou němčinu(v Sasku němci strašně „bublají“, i moji rodiče maj potíž se tam dorozumět když jedu s nima do Žitavy).

otaznicek84

Myslím si, že ano. Osobně jsem sledoval pár německých filmů :)
Co se týče slovní zásoby :Jinak já se učím i tak, že hraji hry nejdřív v češtině a pak v němčině (třeba Robin Hood: legenda Sherwoodu, Metin2 …). Musím říci, že mi to dost pomohlo, pochopil jsem minulý čas v NJ, podmiňovací způsob, zhruba odlišnost ve vyjadřování, když přirovnám k ČJ … :)

lota

Určitě. Mě se takto osvědčily podcasty v angličtině.