TODhunter

Pomožte identifikovat tuto rostlinu, může jít o invazní druh?

Pomožte identifikovat tuto rostlinu, může jít o invazní druh? Může to být přínosné i ostatním uživatelům. Objevila se ve stínu pod smrkem a evidentně se jí daří. Na fotce je pohled na rostlinu téměř shora, na druhé je detail plodů/semen.

Fotky zde: http://hodtosem­.wz.cz/cojeto­.jpg

Na výšku má rostlina cca. 1metr.

Nejlepší odpověď
hanulka11

jedná se o – líčidlo jedlé – mnohdy přiletí semínko a zahnízdí se taky ho máme na zahradě ,ale zase tak invazní není
Doplňuji:
až si toto přečtete zjistíte, že stojí za to ho pěstovat a budou ho obdivovat i kolemjdoucí- i když v posledních letech se trošku už na zahrádkách rozšířilo

http://abeceda­zahrady.dama.cz/cla­nek/licidlo-tuhle-zvlastnost-vam-mohou-prinest-ptaci

hanulka11

beer -proč by tě měl kdo mazat – odpověděl jsi přeci správně

beer

No jo, ale tvoji odpověď jsem pořádně nepřečetl, viděl jsem totiž hned v prvním obrázku tvého odkazu l.americké (mají to blbě udělaný) a taxem začal psát jak zběsilej (což nikdo neví) a já se obávám, že by se tu mohli najít tací, kteří by mně nařkli z opisování.
Proto raději pryč! ))