zdenek l

Pomohou sdílená kola v přetížené dopravě?

Odpovědi
Pepa25

Ne, protože podíl dopravy na jízdních kolech je poměrně malý a není tu až takový potenciál růstu. To spíš sdílení aut (car-sharing) má šanci pomoci, ale spíše problémům s parkováním.

Drap

Nepatrně snad ano.

Ametyst

V přetížené dopravě mají řidiči nervy na pochodu, a to poslední, co chtějí kolem sebe na silnici vidět, je cyklista.

Jan.F

Janek Rubeš ve svém videu zkoušel sdílenou koloběžku. Z centra Prahy dojel na sever Prahy a protože místa pro zaparkování jsou jen někde, tak aplikace neumožňovala ukončení zápůjčky, a paníze se strhávaly nadále. Tak to musel dojét vrátit asi 4km zpět, ale už s vybitou baterkou, po cestě tam, tak nazpátek to snad táhnul tramvají, a na sever se opět vrátit MHD. A ve výsledku ho to přišlo na několik stovek, jak sám řekl i cesta taxíkem by stála mnohem míň. Tak dokuď nebude možnost to odložit legálné kdekoliv tak to nemá význam. Na to asi slyšely města která provozt těchto služeb povolila, nebo jejich propagátoři v samotném začátku.