pr123

Má někdo zkušenost, jak to funguje, když mám maturitu a chtěl bych studovat nějaký učňovský obor?

Zdravím, chtěl jsem se zeptat zda někdo má zkušenost, nebo netuší, jak to funguje, když mám maturitu a chtěl bych studovat nějaký učňovský obor, jestli mi bude nastaven nějaký individuální plán a tím, že nebudu studovat neodoborné předměty se vyučím za jeden rok, popř. je to jinak? Jak? Předem děkuji za jakoukoliv užitečnou odpověď :).

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Většina škol to má jako jednoleté studium, dokonce tak studují i lidé, co už jeden výuční list mají.

Vyber si obor a zajdi za ředitelem školy, on o přijetí rozhoduje.

Další odpovědi
ivzez

Učňovský obor nelze studovat. Stejně jako na střední škole
(maturitní obor) budete i na učilišti žákem. Studovat lze VŠ.

Po maturitě lze absolvovat učňovský obor.
Většina oborů je zkrácena na jeden rok (denní návštěva),
ale některé náročnější obory mohou trvat déle.