Georgo2010

Pomáhají Vám v dospělosti rodiče? Jakým způsobem?

Nejlepší odpověď
Terryle

Zatím finančně – dokončuju denní studium dvou škol, takže na pořádný výdělky nebyl čas. A samozřejmě lidsky – jak jako bezpečný zázemí, tak jako blízcí lidi a přátelé, se kterejma lze mluvit téměř o čemkoli.

Další odpovědi
anonym

Rodice uz nemam ☹ , zemreli moc brzy ☹ , ale ja mam 2 dospele syny , maji oba hezka zamestnani a ja i tak pomaham , ze obema synum a jejich pritelkynim kupuji veskerou drogerii co potrebuji. Prasky na prani , avivaze , sampony , sprchace , kartacky na zuby , pasty , veci na holeni , parfemy … sama jsem jim to nabidla a oni vi , ze to je jen do te doby , dokud " to pujde " . Ale na druhou stranu , kdyz jsme s nima nekdy v obchodaku , tak mi nikdy nenechaji zaplatit muj nakup. Jsme tak vlastne na nule. 🙂 I do restauraci chodime a neresime , kdo zrovna dnes zaplati. ja vzdycky reknu , ze je zvu a pak jeden ze synu pri placeni rekne : Mami , dneska platim ja…proste ja vickrat , oni obcas a je to tak spravedlive. 🙂 -iv-

arygnoc

mě už finačně ne (maminka ale ještě žije), spíš mě „buzeruje“ (ožeň se!).

dnes již pomáhájí moje děti mně.

Deli

Když jsem zůstala s první dcerou sama na MD, vozil mi můj táta každý týden tašku s ovocem a něčím na přilepšenou. Dcerku mi taky obouval. A občas mi dal domů práci – výpomoc jeho firmě, kterou mi pak zaplatil. Mamka mi každou druhou středu dcerku hlídala (dělala jsem si při MD dálkově školu v Praze, dojížděla jsem tam z Plzně), brala si na to vždy den dovolené, ještě pracovala. Když jsem si od ní dcerku brala zpět, přidala k ní tašku s večeří, jogurty a ovocem a zeleninou ze zahrádky. Taky nějakou tu korunu, bylo to tenkrát krušné, mateřská 3600 a já platila byt v Plzni, alimenty mi chodily 1000 Kč, přivydělávala jsem si, jak se dalo, ale moc se nedalo, nebylo hlídání, naši byli mimoplzeňští. Tak jsem tenkrát třeba doučovala holky z obchodní akademie účetnictví 🙂
Teď jsem o 10 let starší, na další MD, ale vdaná. Můj táta je hodně nemocný, ale pořád se snaží pomáhat, třeba bere starší dcerku v létě na týden k moři, malá ma atopický ekzém. On ji má moc rád a ona jeho taky, tak si to užijí oba. Moje mamka za mnou jezdí (a že cestuje vlakem, tramvají a pak autobusem skoro 2 hodiny!) každý týden, přiveze něco, co uvařila (a já nemusím jeden večer týdně řešit večeři), vnučkám přiveze tu jogurt, tu jahody… a pak jen tak mezi řečí vezme koš s vypraným prádlem a žehlí a žehlí… a večer jde zas na autobus, tramvaj a vlak a domů. Můj manžel říká, že má tu nejlepší tchyni 🙂

hanny 2

Mě pomáhala maminka finančně,ale už nežije.Teď pomáhám svým dětem finančně,i s vnou­čaty,já s manželem.

žolik

Rodiče mi pomáhali,děti dneska mi pomáhají moc toho nepotřebují vypomůžou finančně,udělají těžkou práci,nejsem sama.

Zdroj: žolík

johana 56

Tatínek zemřel mladý,maminka zůstala sama s 5 dětmi.Pro nás je samozřejmostí ji pomoci,jak se dá.Vychovala z nás slušné,samostatné osobnosti a i to je velká devíza do života

Aga

Mám oba rodiče, kteří nežijí spolu.Mamka zůstala sama a proto je pro ni téměř nemožné mi finančně pomáhat, takže v tomto směru mi nepomáhá. Můj taťka má novou přítelkyni a díky jeho povaze mi sice nijak neubližuje, ale zároveň mi nijak nepomáhá. Chtěla bych mít rodiče obětavější, ale sama jsem dospělá a už jsem se vyrovnala s tím jací jsou. To co jsem potřebovala mi dali a za to jsem jim vděčná. Jestli v něčem nechci být stejná, tak to záleží na mojí vůli a rozhodně nemůžu žít v nespokojenosti a očekávání, že nějak změní, ale můžu pracovat sama nad sebou. Mamka mi naslouchá a je pro mě spíše jako kamarádka a i to každý nemá, takže jsem za to vděčná.