Avatar uživatele
Georgo2010

Pomáhají Vám v dospělosti rodiče? Jakým způsobem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, hanny 2, Deli před 4665 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Zatím finančně – dokončuju denní studium dvou škol, takže na pořádný výdělky nebyl čas. A samozřejmě lidsky – jak jako bezpečný zázemí, tak jako blízcí lidi a přátelé, se kterejma lze mluvit téměř o čemkoli.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Rodice uz nemam ☹ , zemreli moc brzy ☹ , ale ja mam 2 dospele syny , maji oba hezka zamestnani a ja i tak pomaham , ze obema synum a jejich pritelkynim kupuji veskerou drogerii co potrebuji. Prasky na prani , avivaze , sampony , sprchace , kartacky na zuby , pasty , veci na holeni , parfemy … sama jsem jim to nabidla a oni vi , ze to je jen do te doby , dokud " to pujde " . Ale na druhou stranu , kdyz jsme s nima nekdy v obchodaku , tak mi nikdy nenechaji zaplatit muj nakup. Jsme tak vlastne na nule. 🙂 I do restauraci chodime a neresime , kdo zrovna dnes zaplati. ja vzdycky reknu , ze je zvu a pak jeden ze synu pri placeni rekne : Mami , dneska platim ja…proste ja vickrat , oni obcas a je to tak spravedlive. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

mě už finačně ne (maminka ale ještě žije), spíš mě „buzeruje“ (ožeň se!).

dnes již pomáhájí moje děti mně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Když jsem zůstala s první dcerou sama na MD, vozil mi můj táta každý týden tašku s ovocem a něčím na přilepšenou. Dcerku mi taky obouval. A občas mi dal domů práci – výpomoc jeho firmě, kterou mi pak zaplatil. Mamka mi každou druhou středu dcerku hlídala (dělala jsem si při MD dálkově školu v Praze, dojížděla jsem tam z Plzně), brala si na to vždy den dovolené, ještě pracovala. Když jsem si od ní dcerku brala zpět, přidala k ní tašku s večeří, jogurty a ovocem a zeleninou ze zahrádky. Taky nějakou tu korunu, bylo to tenkrát krušné, mateřská 3600 a já platila byt v Plzni, alimenty mi chodily 1000 Kč, přivydělávala jsem si, jak se dalo, ale moc se nedalo, nebylo hlídání, naši byli mimoplzeňští. Tak jsem tenkrát třeba doučovala holky z obchodní akademie účetnictví 🙂
Teď jsem o 10 let starší, na další MD, ale vdaná. Můj táta je hodně nemocný, ale pořád se snaží pomáhat, třeba bere starší dcerku v létě na týden k moři, malá ma atopický ekzém. On ji má moc rád a ona jeho taky, tak si to užijí oba. Moje mamka za mnou jezdí (a že cestuje vlakem, tramvají a pak autobusem skoro 2 hodiny!) každý týden, přiveze něco, co uvařila (a já nemusím jeden večer týdně řešit večeři), vnučkám přiveze tu jogurt, tu jahody… a pak jen tak mezi řečí vezme koš s vypraným prádlem a žehlí a žehlí… a večer jde zas na autobus, tramvaj a vlak a domů. Můj manžel říká, že má tu nejlepší tchyni 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Mě pomáhala maminka finančně,ale už nežije.Teď pomáhám svým dětem finančně,i s vnou­čaty,já s manželem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
žolik

Rodiče mi pomáhali,děti dneska mi pomáhají moc toho nepotřebují vypomůžou finančně,udělají těžkou práci,nejsem sama.

Zdroj: žolík

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Tatínek zemřel mladý,maminka zůstala sama s 5 dětmi.Pro nás je samozřejmostí ji pomoci,jak se dá.Vychovala z nás slušné,samostatné osobnosti a i to je velká devíza do života

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Aga

Mám oba rodiče, kteří nežijí spolu.Mamka zůstala sama a proto je pro ni téměř nemožné mi finančně pomáhat, takže v tomto směru mi nepomáhá. Můj taťka má novou přítelkyni a díky jeho povaze mi sice nijak neubližuje, ale zároveň mi nijak nepomáhá. Chtěla bych mít rodiče obětavější, ale sama jsem dospělá a už jsem se vyrovnala s tím jací jsou. To co jsem potřebovala mi dali a za to jsem jim vděčná. Jestli v něčem nechci být stejná, tak to záleží na mojí vůli a rozhodně nemůžu žít v nespokojenosti a očekávání, že nějak změní, ale můžu pracovat sama nad sebou. Mamka mi naslouchá a je pro mě spíše jako kamarádka a i to každý nemá, takže jsem za to vděčná.

před 4665 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek