Nick42364

policie – blanketní stížnost?

Zdravím jak dlouho může zhruba policii trvat vydat rozhodnutí ohledně blanketní stížnosti vydanou na její rozhudnutí ohledně přestupku? Samozřejmě asi to bude v lednu až jen jestli má zde někdo zkušenost s tímto děkuji.

https://ctrlv­.cz/V9yX
Samozřejmě údaje jsem upravil pro pochopení to postačí.

Nejlepší odpověď
Filip84

Já tomu nerozumím ani trochu:

  • stížnost je opravný prostředek do usnesení v trestním řízení, ve správním řízení nejde o řádný opravný prostředek, do rozhodnutí i usnesení ve správním řízení se vždy opovídá odvolání,
  • odvolání ve správním řízení nemusí být odůvodněno, nicméně není-li, správní orgán, jehož rozhodnutí je odvoláním napadeno, musí vyzvat odvolatele, aby odvolání doplnil, poskytnout mu k tomu dodatečnou lhůtu a součinnost. Ve správním řízení o přestupku je takový postup i žádoucí: poslední den lhůty pošleš poštou odvolání, ale neodůvodněné, to dojde správnímu orgánu za několik dnů, a on Tě musí vyzvat, abys ho odůvodnil a poskytnout Ti k tomu další lhůtu,
  • správní orgán, jehož rozhodnutí je napadeno, i nadřízený správní orgán mají na rozhodnutí 30 dnů, tato lhůta může být 60 dnů. To je ale zákonná, pořádková, lhůta, v případě jejího nedodržení může účastník řízení opověděť žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti, a v případě nedobytnosti žalobu o ochranu před nečinností správního orgánu, ze samotného nedodržení této pořádkové lhůty nepovstávají žádná práva, nebo povinnosti účastníkům řízení,
  • policie, jako správní orgán, přestupky neprojednává, tedy pomineme-li příkazní řízení na místě, zpravidla s blokem. Tzv. bloková pokuta je rozhodnutím sui iuris, ovšem brojí se do něj obnovou řízení, případně v přezkumném řízení, no a žalobou proti rozhodnutí, odvolat se do něj nelze.

Celé je to zmatené, vůbec z toho nelze seznat, o jaké rozhodnutí, koho, podle jakého processního řádu, a o jaký opravný prostředek se jedná.

Další odpovědi
Pepa25

Slovo „blanketní“ znamená, že příslušné podání úřadu nebylo odůvodněné, bylo podáno je aby byla zachována lhůta. Takže příslušný orgán nebude vůbec rozhodovat, dokud nedojte odůvodnění. Pokud doplnění nedojde vůbec, tak stížnost automaticky zamítne.

Filip84

No, tak ale to je Rádio Jerevan, jako:

  • není to „její rozhudnutí ohledně přestupku“, ale usnesení policejního orgánu, jako OČTŘ, protože OOK přestupky nerealisuje, neprojednává a
  • policii trvat vydat rozhodnutí“ může něco mezi 1,567 dočasně (1 dočasně = 22 let, 1 toho času = 5 let) až nekonečno, protože policie o stížnosti strany do rozhodnutí, které vydala, nerozhoduje.

Policejní orgán, jakmile uplyne marně lhůta pro opovědění stížnosti všem stranám, předloží spis k rozhodnutí dozorovému státnímu zástupci a ten rozhodne. Netrvá to dlouho, obvykle, počítej 1–2 měsíce maximálně, někdy i tejdny.

Soudy a státní zastupitelství aplikují theologický výklad času a neoperují s menší jednotkou času, než 1 měsíc. Ovšem vůči stranám aplikují striktní výklad času a operují s tak krátkými jednotkami času, jako je 1 den!