Mára 777

Asi před 3 roky jsem dostal pokuty za krádeže., nesplácel jsem je. Koho a jak kontaktovat, kvůli domluvě o splácení?

Dobrý den

Chtěl bych se zeptat. V minulosti jsem dostal spoustu pokut za krádeže po billách a v tescu. Tři roky jsem je nesplácel a ani si nepřebíral poštu. Nyní nastupuji do nového zaměstnání. Koho a jak kontaktovat, a jak se domluvit na splátkovém kalendáři, aby mi exekutor neskočil na celý plat.

Předem děkuji za odpoved.

Pokuty za krádeže.

Nejlepší odpověď
Hlada

Na příslušném soudu je potřeba zjistit všechna jednání, která proběhla a probíhají. Jestli jsi nepřebíral poštu, je možné, že se z rozsudku stal exekuční titul. To zjistíš v evidenci exekucí. Způsob splácení pak dohodneš s exekutorem.
Je také možné vyhledat pomoc v různých dluhových poradnách.
Protože toto jednání se vymyká obvyklým normám, doporučuju ve vší úctě návštěvu psychiatra, aby se vyloučila nebo potvrdila případná nemoc.

Další odpovědi
nyjono

No … na úplně celý plat ti neskočí, ale zůstane ti úplné minimum.
A s Hladou souhlasím.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.