kavon

pokuta v práci

Jsem řidič skupiny B a dostal jsem od majitele firmy pokutu za rychlost,může si to dovolit,poprvé mi dal 2tisíce a nyní 3tisice,ma výplata nečiní ani životní minimum,děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
tom004

Od toho je tady PČR,a v některých případech,bohu­žel,i MP.Zaměs­tnavatel nepatří ani do jedné skupiny.
Doplňuji:
>joeyk<. Prostuduj si kodex uživatele.Když Ti nebude vyhovovat,neod­povídej.

Další odpovědi
Alesh

Co to je za ptákovinu? Copak děláš u policie? 🙂
Podle mého laického názoru na toto právo nemá, ledaže by porušením rychlostního limitu došlo k nějaké jeho majetkové újmě. Pokud ne, pak si těžko může hrát na policii. Doporučuju obrátit se na právníka, příp. úřad práce.

Drap

Majitelé mohou dnes vlastně všechno, a to co nemohou, tak vědí jak si zdůvodnit. Pokud se ti to nelíbí tak můžeš jít na pracák

geoorg

Pokud to nemáte v pracovní smlouvě, tak Vám žádnou pokutu dát nemůže.

joeyk

tak mas jezdit podle predpisu a ne delat si co chces,

fablen

Vaše mzda musí činit výši ZARUČENÉ mzdy pro určenou kategorii prací a pokud tomu tak není, pak se obraťte na Váš nejbližší inspektorát bezpečnosti práce (zaměstnavatel by Vám měl doplatit až 3 roky nazpět). Za tu dobu to může být slušná částka pokud jste u něj již déle.

Žádnou pokutu za rychlost Vám v žádném případě strhávat ze mzdy sám nemůže.