Avatar uživatele
sesednizkola

Je mozne davat zamestnancum pokuty?

Treba nejak zanest do smlouvy, ze pokud pracujici nesplni normu za den, postrada narok na mzdu za ten den, pokud vic jak trikrat v mesici prijde na smenu pozde postrada narok na mzdu za mesic v kterem se to stalo…nebo prijit na sichtu a po konci prijde sef a rekne „makal si malo, 4 hodiny ti nezaplatim“ . No a ve vyplatni den muze prijit ze ma zaplatit treba 30 tisic na pokutach a + ze je bez naroku na mzdu..Pry i to je mozne? predevsim na tech manualnich pracich nebo beigadach pod agenturama co jsem slysel. Byl jsem docela v soku jak s lidmi zachazeji.

Tak to s tema hodinama se bezne deje, konkretne co vim z dobrych zdroju tak ve firme ppl. Kdyby mi tohle nekdo rekl dostal by pekne po hube :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 2996 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Třikrát za měsíc pozdní příchod není na pokutu, takového lempla bych dávno vyhodila.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Není to možné, zaměstnavatel není oprávněn udělovat zaměstnancům
pokuty a je povinen zaplatit za odvedenou práci.

Pokud by některý zaměstnavatel něco podobného vnutil
do pracovní smlouvy, byla smlouva v tomto bodě neplatná.
(„Smluvní pokuty“ v zaměstnání neexistují.)

Samozřejmě, že ne všichni zaměstnavatelé zákoník práce dodržují,
nejhoršími zaměstnavateli jsou právě zmíněné agentury.

Každý zaměstnavatel k zaměstnancům
dovolí jen to, co mu dovolí sami zaměstnanci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… udělaj to obráceně,nedaj ti prémie,odměny,co já vim jak se to menuje všechny ty druhy a daj ti jen základ …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokuty jsem zažil skorát za zmezky (musí se zaplatit).Za všechno ostatní co jmenuješ tak byl vždycky vyhazov ( neprodloužení pracovní smlouvy).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zamestnavatel nesmi bez souhlasu (nebo zakonnych duvodu) zamestnanci strhavat zadnou cast mzdy. Cili „pokutu“ muze strhavat pouze se souhlasem zamestnance. A myslim, ze souhlas v pracovni by u soudu neobstal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luky.1986

Jestli tohle nejakej sef dela, je hlupak. Staci dat ve smlouve zakladni a nizkou mzdu a navic premie zvlast, ktere tvori podstatnou cast platu. Ty pak nevyplatit. Dela se to tak bezne treba ve skladech atd.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jáára

Lahny, i zmetky jsou výrobky.

před 2996 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ano, jsou, ale už k nepotřebě.Pokud to beru z hlediska podnikatele, zničený materiál, odebraná zbytečně elektrika. Plat zamëstnsnce za nic…za tu dobu mohl být jeden dobrý výrobek na prodej.Zmetek se neprodá.

před 2996 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

I některý zmetky se prodaj. Často zaměstnanec zmetkovost ovlivnit nemůže. Špatné vstupy do procesu, špatně odladěný stroj a podobně. Mě osobně by sralo vědomě vyrábět zmetky, ale jsou a nikdo si z toho hlavu nedělá.
Výroba beze zmetků je podezřelá.

před 2996 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek