sesednizkola

Je mozne davat zamestnancum pokuty?

Treba nejak zanest do smlouvy, ze pokud pracujici nesplni normu za den, postrada narok na mzdu za ten den, pokud vic jak trikrat v mesici prijde na smenu pozde postrada narok na mzdu za mesic v kterem se to stalo…nebo prijit na sichtu a po konci prijde sef a rekne „makal si malo, 4 hodiny ti nezaplatim“ . No a ve vyplatni den muze prijit ze ma zaplatit treba 30 tisic na pokutach a + ze je bez naroku na mzdu..Pry i to je mozne? predevsim na tech manualnich pracich nebo beigadach pod agenturama co jsem slysel. Byl jsem docela v soku jak s lidmi zachazeji.

Tak to s tema hodinama se bezne deje, konkretne co vim z dobrych zdroju tak ve firme ppl. Kdyby mi tohle nekdo rekl dostal by pekne po hube :D

Nejlepší odpověď
Lamalam

Třikrát za měsíc pozdní příchod není na pokutu, takového lempla bych dávno vyhodila.

Další odpovědi
ivzez

Není to možné, zaměstnavatel není oprávněn udělovat zaměstnancům
pokuty a je povinen zaplatit za odvedenou práci.

Pokud by některý zaměstnavatel něco podobného vnutil
do pracovní smlouvy, byla smlouva v tomto bodě neplatná.
(„Smluvní pokuty“ v zaměstnání neexistují.)

Samozřejmě, že ne všichni zaměstnavatelé zákoník práce dodržují,
nejhoršími zaměstnavateli jsou právě zmíněné agentury.

Každý zaměstnavatel k zaměstnancům
dovolí jen to, co mu dovolí sami zaměstnanci.

Mc Merkurion

… udělaj to obráceně,nedaj ti prémie,odměny,co já vim jak se to menuje všechny ty druhy a daj ti jen základ …

anonym

Pokuty jsem zažil skorát za zmezky (musí se zaplatit).Za všechno ostatní co jmenuješ tak byl vždycky vyhazov ( neprodloužení pracovní smlouvy).

anonym

Zamestnavatel nesmi bez souhlasu (nebo zakonnych duvodu) zamestnanci strhavat zadnou cast mzdy. Cili „pokutu“ muze strhavat pouze se souhlasem zamestnance. A myslim, ze souhlas v pracovni by u soudu neobstal.

luky.1986

Jestli tohle nejakej sef dela, je hlupak. Staci dat ve smlouve zakladni a nizkou mzdu a navic premie zvlast, ktere tvori podstatnou cast platu. Ty pak nevyplatit. Dela se to tak bezne treba ve skladech atd.

jáára

Lahny, i zmetky jsou výrobky.

anonym

Ano, jsou, ale už k nepotřebě.Pokud to beru z hlediska podnikatele, zničený materiál, odebraná zbytečně elektrika. Plat zamëstnsnce za nic…za tu dobu mohl být jeden dobrý výrobek na prodej.Zmetek se neprodá.

jáára

I některý zmetky se prodaj. Často zaměstnanec zmetkovost ovlivnit nemůže. Špatné vstupy do procesu, špatně odladěný stroj a podobně. Mě osobně by sralo vědomě vyrábět zmetky, ale jsou a nikdo si z toho hlavu nedělá.
Výroba beze zmetků je podezřelá.