Rokio

Pokud zaměstnanec jeví příznaky duševní poruchy a půjde do práce, je to stejné, jako kdyby tam šel opilý?

Může za to dostat nějaký postih? Co když tu práci bude zvládat a nikoho (ani sebe) ohrožovat nebude?

Odpovědi
Filip84

Opilost není nemoc, duševní porucha je nemoc. Tedy, je to podobné, jako by přišel do práce s horečkou, a v té práci ho „jeblo“, například. No tak nic, tak se mu zavolá fofrkára, odvezou ho na urgentní příjem. Tady taky přijede fofrkára a taky ho odvezou na urgentní příjem, akorát, teda, do psychiatrické nemocnice, ne na internu. To je tak celý příběh, jako. 🙂

zjentek

🤣🤣🤣

Rolio, přece pokud by za tohle byl postih tak ze všech těch pracovníků, aniž by měli v háku potíže, jich do něj chodí cirka tak 3 až 7 procent bože 🙏

Ale zeptal bych se jinak:
Jaké politické zřízení by muselo vzniknout a vládnout, aby se k těžké práci konečně nedostal debil? 🙄

Drap

Sopilostí to nemá nic společného. O případném trestu mohou rozhodnout pouze orgány činné v trestním řízení.