Rokio

Pokud vlastník nemovitosti nutí spolubydlícího obydlí užívat léky pod pohrůžkou vyhození z domu, jedná se o vydírání?

Někdo vlastní určitou parcelu a bydlí s ním třeba čtyři další lidé. Z toho je jeden z nich vážně nemocen, a proto bere léky.

V případě, že majitel domu donutí dotyčného nemocného užívat léky a vyhrožuje mu vyhozením z baráku, jestli je přestane užívat, jedná se o trestný čin vydírání?

poznámka: Příklad je smyšlený.

Nejlepší odpověď
led

jiná odpověď

Pokiaľ ide o právne samostatných (dospelých) ľudí, je otázka spolubývania na základe dobrovoľnosti, (okrem nedobrovoľného ubytovania na základe rozsudku).

Poznámka:
Ak ste vážne chorý s potrebou užívať lieky v zmysle príkazov a doporučení lekára a odmietaním tohto spôsobu liečby sťažujete život spolubývajúcim a prekážate im v zákonných právach, nevydierate svojim odmietaním liečby práve vy svojich spolubývajúcich v ich ľudských a zákonných právach?

Další odpovědi
ozzius

Ano, je to vydírání.

Pokud by to byla třeba chřipka a měl ji 5× za rok, tak bych to pochopil, ale stejně odsuzoval. Páč není moc lidí, kteří by chtěli marodit.

zjentek

jiná odpověď

No, jako drobný trestík (klekni do kouta a tak) se to netváří, zvláště když venku je pěkná kosa. Je mně to líto, ale asi na to mamka právo nemá rokio, i když barák je psanej na ni. A víš ty co? Tak ji oplať stejnou mincí! Řekni ji, že o dobrovolných finančních injekcí, kterými jí z vlastní vůle pro pocit svého blaha přispíváš na domácnost, si může nechat jen zdát, pokud tě bude nutit do tvejch psychofarmak. A je to. Uvidíš, jakej bude doma klídek. Pustíš si na netu nějakou střílečku a to tě uklidní, prostě účinek jako účinek a polibte mně. Hlavně na ni nebuď drzej. (;

Mc Merkurion

jiná odpověď

… jedná-li se o psychickou poruchu, je to pochopitelné …

autacek

jiná odpověď

K užívání nemovitosti musí být nějaký právní titul. Ten buď máš, nebo nemáš. Pokud jsi nemocen a neužíváš to co máš, je docela možné a pochopitelné, že ten, kdo rozhoduje o tvém užívacím titulu, dle toho může reagovat a například ti jej zrušit.