Pokud vaříte segedínský guláš, máte oblíbeného výrobce zelí?

Já ano, ještě za komunistů jsme používali „Otické“ zelí, které se prodává i dnes, a nebo „Klokotské“ zelí, které je také vynikající. Jistě, nejlepší je domácí, ale bejvávalo…

Nejlepší odpověď
annas

Kupuji kysané zelí přímo z bečky, nikoliv v sáčcích. Jinak připravuji kvašené zelí přímo ve sklenici, už jsem zde vkládala recept, takže vyrábím v malém množství.

Hanácké bystročické zelí, které se prodává ze sudů, získává ocenění např. na Zahradě Čech.

Samozřejmě každý má jinou chuť, ale toto zelí je samozřejmě bez jakýchkoliv konzervantů. Takové i dělávala kdysi moje matka.

Nejen segedín, ale všechny pokrmy s kysaným zelím miluji. Jím i syrové.

Další odpovědi
gecco

Vařím segedín tak málo, že mi občasný ´přísun´ domácího zelí bohatě stačí…
😉
Ale máš pravdu – klokotské zelí je vynikající dodnes a má pro mne ještě další význam – v kostele na Klokotech jsem se (kdysi) ženil…
😉

anonym

U nás se prodává Bolehoštské zelí, takže guláš je z toho.
Pokud jsem jedl tento guláš v závodním stravování, tak tam nevím z jakého zelí se to dělá.

Drap

Segedin vaříváme ne moc často a zelí používáme zásadně vlastní.

briketka10

Kupuji Bolehošťské kysané zelí to mi nejvíc chutná
dávám ho i do zelňačky mňam mňam mňam 😁 😁

To zelí vyhrálo i 1. místo v TESTU KYSANÉHO ZELÍ :
http://tn.nova­.cz/zpravy/tes­ty/velky-test-chlazeneho-kysaneho-zeli-ktere-je-krasne-krupave-a-ktere-je-jak-blato.html

zjentek

ze zásady Otické, to ale nepoužívám na guláš, nýbrž na „hašle“. Jinak kys. zelí každoročně dělám taky doma ..logicky.
..hašle doporučuju-
http://www.me­xickykopr.estran­ky.cz/clanky/kdyz-vari-chlap/hasle___-_-_.html

gagaga

Krimicke ..kdybych ho nekdy nesehnala , tak radeji uvarim neco uplne jineho :)

  • iv-

anonym

gecco, nemuseli potom ten kostelíček znovu vysvětit? 😁

gecco

😉
Ne, to ne – ale prostě slyším Klokoty a křiví sa ně huba…
😉

anonym

bať, zelí je kyselý. 😁