zjentek

Pokud v souvislosti s covidem platí zákaz volného pohybu, mohu se chovat tak, jak je popsáno níže?

Na svým dvorku sednu do auta, ať doma nesedím jako pecka. Pomalinku (jako to umí fízlové ve službě) si udělám kolečko po regionu, zrelaxovaný přijedu domů a z auta vystoupím opět na svým dvorku. Po celou dobu „vyhlídkové“ jízdy u vozu nestáhnu okénka. Můžu se takto zachovat při zákazu volného pohybu? Nebo je při zákazu volného pohybu potřeba zastavit pohyb ABSOLUTNĚ? Nebo TEPRVE BUDE předem VŠE PŘESNĚ definováno zákonem či vyhláškou? Trošku v tom tápu, děkuji.

Nejlepší odpověď
Tw!st

Můžeš normálně vyjít ven z domu a jít se projít do lesa. Nemůžeš obvolat kamarády a jít ve skupině 10ti lidí nakoupit Braníky v petce a jít to chlastat do města na lavičku.

Další odpovědi
Funna

proč se ptáš znovu…už jsem ti odpověděla, že není žádný zákaz vycházení…pusť si na ČT24 tiskovku ze včerejších 23:01 a tam to uslyšíš od vlády, když mi nevěříš…řekli to jasně…běžte do prácem na nutný nákup, choďte na procházky s lidmi se kterými žijete v jedné domácnosti, nejlépe do míst, kde je co nejmíň lidí (mimo jiné veřejné parky jsou přípustné), klidně můžete navštěvit rodinu, např, rodiče se zásobami (opět s rozmyslem), ale nedělejte to, že si vás banda kamarádu sedne někam do parku a tam si bude vykládat, nebo, že budete doma pořádat párty pro půl paneláku…
je třeba zamezit delšímu pobytu s lidmi, se kterými nesdílíte jednu domácnost…
pro blbce = raději seďte doma a nedělejte nic…

Edison

Ano. Nezapomeň ovšem ještě na další zákony a předpisy, jako je třeba Zákon o provozu na pozemních komunikacích a další, které rovněž omezují volný pohyb obyvatel… V této situaci stačí nařízení, vyhláška, rozhodnutí… vlády.

Drap

Klidně můžeš jet. Nic neporušuješ, pokud nebydlíš v uzavřené obci.

zjentek

Funna dík, promiň… ♥

Funna

v pohodě…

Edison

Podrobné znění máš v příslušném Rozhodnutí vlády: https://korona­virus.mzcr.cz/roz­hodnuti-vlady-o-zakazu-volneho-pohybu-osob/