Pokud „smrt“ chodí s kosou, kdo potom chodí se srpem?

Nejlepší odpověď
annas

Se srpem chodí tetřev, tak říkají myslivci pérům v ocase. To jsem našla v PSJC.

Měsíc „chodí“ po obloze jako srp a obchází matičku Zemi.

Svatá Markyta rovněž chodí se srpem a hodí jej do žita, jak říká staré pořekadlo o začátku žní. .

Jinak se srpem se chodilo na trávu.

Další odpovědi
gecco

Se srpem – co pamatuju, chodily babky na trávu králíkům…
😉

anonym

Rusáci a ještě k tou mají kladivo.
https://www.go­ogle.cz/search?q=srp+a+k­ladivo&biw=1051&­bih=495&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&sqi=­2&ved=0CAYQ_A­UoAWoVChMI1u-fgLmbxwIVxxXbCh2hsgvQ

dědapetr

Islám chodí se srpem,má ho ve znaku-srpek a hvězda.

anonym

Přece Posňák.

anonym

Vlkodlaci nepotřebují nástroje, aby přetli stříbrnou nit těm stačí mocné pazory a hiearchická pravomoc.

anonym

„pazoury a drápy“