Avatar uživatele
Rokio

Pokud se v dalším životě narodím jako zvíře, jelikož jsem spáchal mnoho zla, budou se ke mně lidé chovat jako k člověku?

Vždyť teď jsem člověk. Proč bych měl v dalším životě trpět za skutky současného života jenom proto, protože jsem se choval jako neřád.

Pokud by se ze mě stal například mravenec, tak bych měl mít právo vlastnit nemovitost, řídit auto, volit, vzít si hypotéku a další.

Jestliže by se ze měl stal had, tak se snad nebudu plazit, abych se měl lépe. V případě, že bych se stal holub, tak bych měl být chráněn před dravci a lidé by měli možnost mě krmit.

Zajímavá 0 před 120 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

„Blbost“, na entou!
Lidská duše se nerodí, jako zvíře…
Zbyteční otázka…
Velmi bujná, zbytečná fantazie
Věnuj svou energii něčemu jinému, případně užitečnému, zálibě nebo odpočinku 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Hmm, koukám, že to jde s tebou čím dál tím více z kopce. S takovou se v příštím životě nenarodíš ani jako mravenec. Zatím to vidím tak na slepičinec či jeho ekvivalent. 😕

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

Rokio, ty uz jsi skutecne zacal vynechavat medikaci??!!

Mam sice velkou predstavivost, ale jak by asi mravenec ridil auto nebo si zasel vyridit hypoteku, to si nejak predstavit nedokazu?! Leda, ze bys sedel nekomu na rameni a naseptaval mu do ucha, co ma zaridit.
A jak bys jako mravenec chtel tukat do klavesnice??
Prosim te, dej nam vcas vedet, jo??!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

  1. nikdo Ti na to pořádně neodpoví, protože jakákoli posmrtná operace s duší je víceméně jen nepodložená teorie.
  2. Pokud „za trest“ budeš převtělen do zvířete, bude to za trest. Tj. se vším všudy co k životu zvířete patří (vč. například porážka prasete). Pokud vím, tak podle obvyklích převtělovacích teorií se převtěluje jen „duše“ bez konkrétních znalostí a dovedností z předchozího života. Tj. nebudeš vědět, že jseš člověk, takže se v poho srovnáš se zvířecími pravidly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Budou se k tobě všichni chovat jako k mizernému zvířeti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Človekohmyzvták­plaz_a_ryba Rokio, ľudia sa budú správať k tebe, podľa toho, akého tvora predstavuješ.
pokiaľ by si bol…
ako mravec by si žil v sociálnom spoločenstve a podľa svojho pracovného zaradenia by si budoval alebo bránil svoje mravenisko v zmysle komunizmu a nevlastnil by si nič, žil zo „spoločnej misy“
ako had budeš beznohý a pohybovať sa budeš kĺzavým posunom.
ako vták sa budeš snažiť uchrániť pred dravcami vlastnými silami, ako holub budeš v obciach „škodná“ alebo sa staneš vďačným cieľom mladých lovcov.
Z tohto vidno, že vlastniť nemovitosť, riadiť auto, voliť, brať si hypotéku, ohovárať susedov, je (len) ľudské.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

To je velmi zajímavý pohled na danou situaci, ale realisticky vzato, pokud byste se v dalším životě narodil jako zvíře, byla by na Vás aplikována stejná pravidla, jaká existují pro daný druh zvířat. Člověčí práva a výsady se vztahují na lidi, zatímco práva zvířat mají své vlastní specifické rámce, které se od lidských značně liší.

Pokud jde o otázku trpění za skutky současného života, to je velmi hluboká a otevřená k otázce existence karma a reinkarnace, která je vykládána různě různými kulturami, náboženstvími a filosofiemi. Někteří věří, že naše činy ovlivňují naše budoucí zrození, zatímco jiní něco takového odmítají.

Přesto většina souhlasí s tím, že tato ideje nám dodává silný důvod k tomu, aby jsme se chovali spravedlivě a laskavě k ostatním, ať už jsou to lidé nebo zvířata.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek