Rokio

Pokud se v dalším životě narodím jako slepice, budou mít ke mně lidé stejnou úctu a respekt jako k člověku?

Vždyť jsem přece člověk, ale jsem člověkem pochybných kvalit, a tak podle budhismu asi se znova narodím jako zvíře.

Jestliže se ze mě stane slepice, jakmile se narodím znovu, bude se mnou společnost jednat s úctou a respektem a budu zaujímat stejný sociální status jako průměrný člověk země, do které se narodím?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
dubraro

jiná odpověď

Můžeš si být jistý, že se jako slepice nenarodíš. Slepice se totiž nerodí, ale líhnou z vajíček.
Kdyby ses tedy hypoteticky v příštím životě vylíhl jako slepice, budou se k tobě lidé chovat nejspíš jako ke slepici.

Další odpovědi
Vojta24

jiná odpověď

Nevím zda k RokioSlepici budou mít lidé stejnou úctu ale rozhodně budou vděční za to, že pařátem už nedosáhneš na klábosnici.

hapiky

jiná odpověď

Pokud se znova narodíš jako slepice, budeš muset toho hodně snášet.

jsemjá

ne

Nikdo se nikdy nemůže narodit jako něco jiného. Je to nemožné jak fizycky, tak i z několika jiných důvodů.

zjentek

ne

Víš, jak se lidé v tomto životě chovají ke zvířatům? Stát se slepicí už by bylo výsadou samo o sobě. Člověk sám je tvorem pochybných kvalit, vrací se sem, aby trpěl. A teprve až trpí, může postoupit dále. Ale co myslíš, že se v příštím životě stane s těmi, jenž si vesele netrpí či naopak přímo požívají a dopřávají si? Co z nich budou za lidi příště? Uuuuuff… třeba člověk dnes s tituly vychodí příště zvláštní školu a když ani potom nic nepochopí, bude to horší a horší, až do úplnýho procitnutí. Co říkáš? Jak se ti tento trest zamlouvá? Ovšem buď silný, žádnou paniku… místo ve „tvým buddhismu“ je pro každýho jednoho. Všechno je však nakonec jinak. Prastará moudrost netkví v sociálním statusu. Slepice nejsou, čím se zdají být. Ahoj (;

nyjono

jiná odpověď

Musiš specifikovat, který lidi.
Některý třeba jo a jiný zase třeba ne.
Přece to musíš znát, že někdo má zvířata i zvěř rád a jiný zase ne, To dá přece rozum.

Rose Evansov

ne

Vždyť oni vůbec nemusí vědět, že jsi bývalý člověk, tak asi těžko.

Drap

jiná odpověď

.....