Rokio

Pokud se stane dopravní nehoda s těžkým zraněním a já u ní zůstanu, budu souzen za neposkytnutí první pomoci jenom já?

Co kdybych jen šel okolo, řidič někoho srazil, od nehody odjel a já bych neměl mobil, takže bych tam jen tak stál. Pak by tam byli další lidé (třeba sedm) a ti by si toho absolutně nevšímali a dál pokračovali v chůzi, až by odešli někam pryč.

Kdybych neposkytl první pomoc, bych bych obviněn z tohoto trestného činu pouze já, nebo i těch sedm lidí, kteří to měli na salámu a odešli pryč?

Samozřejmě by ještě by ještě byl obviněn za neposkytnutí první pomoci ten řidič a i za minimálně další trestný čin (pravděpodobně těžké ublžení na zdraví z nedbalosti). Toho ale nepočítám. U něj je to nad slunce jasné.

Odpovědi
elkon

To jsi takovej lempl, že tam budeš čumět a nikomu nepomůžeš, k tomu mobil nepotřebuješ. Pomoc zavolá někdo jiný. Ty opravdu zabíráš místo na zeměkouli někomu, kdo si to více zaslouží.

Filip84

Ty rozhodně ne, jo, je to jako s dětmi, od nich to také nikdo nechce. Tobě by, maximálně, „upravili status“ v tom, že by Ti omezili způsobilost k právním úkonům, protože za to, že jsi předseda presidia shromáždění pacientů s hlavou, tak za to Tě fakt nikdo odsoudit nemůže – není v tom, poněkud, zavinění; on slepý, hluchý, beznohý a bezruký Frantík by těm pacošům také asi moc nepomohl, že? No, a Ty jsi to samé, akorát to, že jsi „slepý, hluchý, beznohý a bezruký Frantík“ není vidět a prima vista, v tom je celý příběh, jako. 👌🤷‍♀️😅